|

Meteorolojiden 3 ile yoğun kar uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Rize, Artvin ve Ardahan'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yeni Şafak
13:20 - 7/12/2017 Perşembe
Güncelleme: 09:39 - 8/12/2017 Cuma
Yeni Şafak
Meteorolojiden bazı illere yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.
Meteorolojiden
Rize
ve
Artvin
'in kıyı kesimlerine şiddetli, iç kesimlerine yoğun,
Ardahan
çevrelerinde de yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.
5 Aralık Salı günü akşam saatlerinden bugün 7 Aralık Perşembe (bugün) sabah saatlerine kadar son 36 saat içerisinde
Rize
il ve ilçelerinde metrekareye 50-75 mm arasında yağış kaydedildi. Bu yağışlara ilave olarak bugün akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar metrekareye Rize merkez ve batısında 50 mm, doğusunda ise 75-100 mm daha yağış beklenmektedir. Yağışın kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak 500 metre rakım ve üzerinde ise yoğun kar yağışı (50 cm ve üzerinde) şeklinde olması beklenmektedir.
5 Aralık Salı günü akşam saatlerinden bugün sabah saatlerine kadar son 36 saat içerisinde
Artvin
kıyı ilçelerinde metrekareye 40 mm civarında yağış kaydedildi. Bu yağışlara ilave olarak bugün akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar metrekareye kıyı kesimlerde 100 mm civarı sağanak yağış, iç kesimlerde 500 metre rakım ve üzerinde ise yoğun kar yağışı (50 cm ve üzerinde) şeklinde olması öngörülüyor.
Ardahan
çevrelerinde halen devam etmekte olan kar yağışının akşam saatlerinde etkisini artırarak yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam etmesi ve yerde 30 ila 50 cm. kar yüksekliğine sebep olması bekleniyor.

Yetkililer, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve çığ riski ile yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda ki aksamalar ile buzlanma ve don olayı gibi gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

#Meteoroloji
#Rize
#Ardahan
#Artvin
6 yıl önce
default-profile-img