Gündem Meteorolojiden 3 ile yoğun kar uyarısı

Meteorolojiden 3 ile yoğun kar uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Rize, Artvin ve Ardahan'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
3 ile yoğun kar yapışı uyarısı! Rize, Ardahan, Artvin hava durumu
Meteorolojiden bazı illere yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerine şiddetli, iç kesimlerine yoğun, Ardahan çevrelerinde de yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

5 Aralık Salı günü akşam saatlerinden bugün 7 Aralık Perşembe (bugün) sabah saatlerine kadar son 36 saat içerisinde Rize il ve ilçelerinde metrekareye 50-75 mm arasında yağış kaydedildi. Bu yağışlara ilave olarak bugün akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar metrekareye Rize merkez ve batısında 50 mm, doğusunda ise 75-100 mm daha yağış beklenmektedir. Yağışın kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak 500 metre rakım ve üzerinde ise yoğun kar yağışı (50 cm ve üzerinde) şeklinde olması beklenmektedir.

5 günlük Rize hava durumu

5 Aralık Salı günü akşam saatlerinden bugün sabah saatlerine kadar son 36 saat içerisinde Artvin kıyı ilçelerinde metrekareye 40 mm civarında yağış kaydedildi. Bu yağışlara ilave olarak bugün akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar metrekareye kıyı kesimlerde 100 mm civarı sağanak yağış, iç kesimlerde 500 metre rakım ve üzerinde ise yoğun kar yağışı (50 cm ve üzerinde) şeklinde olması öngörülüyor.

5 günlük Artvin hava durumu

Ardahan çevrelerinde halen devam etmekte olan kar yağışının akşam saatlerinde etkisini artırarak yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam etmesi ve yerde 30 ila 50 cm. kar yüksekliğine sebep olması bekleniyor.

5 günlük Ardahan hava durumu

Yetkililer, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve çığ riski ile yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda ki aksamalar ile buzlanma ve don olayı gibi gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

Meteorolojiden 12 ile yağış uyarısı yapıldı
GÜNDEM
Meteorolojiden 12 ile yağış uyarısı yapıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.