|

Millete hakarette birbiriyle yarıştılar

Üslubuyla tepki çeken CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu kez millete hakaret etti. Kılıçdaroğlu, 'Yüzde 25-30'luk bir kitle sorgulama yapmıyor' diyerek seçmeni aşağıladı. Aynı programda gazeteci Amberin Zaman da 'Müslüman bir ülkeden bunun tersini beklemek garip değil mi?' sözleriyle seçmene ve Müslümanlar'a dolaylı olarak hakaret etti

İstihbarat Servisi
00:00 - 7/08/2014 Perşembe
Güncelleme: 23:24 - 6/08/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
Millete hakarette birbiriyle yarıştılar
Millete hakarette birbiriyle yarıştılar

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' adlı programa konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşadığı seviye sorununu kanıtlarcasına millete hakaret etti. Aynı programda gazeteci Amberin Zaman da Müslümanlar'a dolaylı olarak hakarette bulundu.

SEVİYESİNİ YİNE KANITLADI

CNN Türk televizyonunda önceki akşam yayımlanan programda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye oy veren seçmenlere hakaret ederek, 'yüzde 25-30'luk bir kitle hiçbir sorgulama yapmıyor' dedi. Seçmenin sadece liderin açıklamalarına göre hareket ettiğini savunan Kılıçdaorğlu, liderin söylemlerinin seçmen tarafından yüzde 100 doğru kabul edildiğini iddia etti. Türkiye'nin geleceği için bu durumun büyük bir sorun olduğunu ifade eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Şimdi çıkıyor mesela Erdoğan bir şey söylüyor. Kendi kitlesi onu yüzde yüz doğru kabul ediyor. İnsanların halbuki en büyük özelliği sorgulama yeteneğidir. Ama bir kitle var ki yüzde 25-35 arasında değiştiği söylenen bir kitle. Bu kitle hayatta hiç sorgulamıyor' ifadeleriyle seviyesini kanıtladı.

MÜSLÜMAN ÜLKEDEN NE BEKLENİR?

Programın bir diğer konuğu Taraf Gazetesi Yazarı Amberin Zaman ise Kılıçdaroğulu'nun hakaret içerikli açıklamalarına katılmakla kalmayıp, seçmeni eğitimsiz olmakla suçladı. Amberin Zaman, 'Ama Müslüman ülkesinde bunu beklemek biraz zor değil mi? Neticede İslam, merkezine bireyi değil cemaati alan bir din. İkincisi de Türkiye'deki eğitim düzeyi buna çok müsait değil' diyerek hem seçmeni hem de Müslümanlar'ı dolaylı olarak aşağıladı.

ELEŞTİRMEDİ DESTEKLEDİ

Kılıçdaroğlu ise gazeteci Amberin Zaman'ın bu sözlerini eleştirmek yerine destekleyecek ifadeler kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu, 'Üniversiteler de medreseye dönüştü. Bu Türkiye'nin geleceği açısından çok büyük bir risk oluşturuyor' şeklinde yanıt verdi. İkili bu diyaloglarıyla adeta millete ve Müslümanlara hakaret etmek için yarıştı.

SÜLEYMAN SOYLU'YA AĞIR İFADELER

Daha önceden de yaptığı konuşmalarda küfürlü kelimeler kullanan Kılıçdaroğlu, programda, rakiplerinin AK Parti olduğunu belirterek, 'onlara saygılıyız' ifadesini kullandı ancak devamında AK Parti

Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu için ağır ifadeler kullandı. Kılıçdaroğu, 'Nereden geldi oraya, kendisine bir baksın. Döneklerin farklı bir özelliği vardır. Kraldan çok kralcı olurlar. Bu beyefendi siyasete ne zaman girdi? Her siyasi partiye bakın. Bizim rakibimiz AK Parti'dir' dedi.

Kameralara baka baka küfür etti

CHP lideri önceki gün de gazetecilere yaptığı açıklamada skandal ifadelerin altına imza atmıştı. Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan bu desteği niye istiyor? Dünya kadar parası var. Sıfırlayamadığı dolarları var, milletin anasını belleyen işadamları var. Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım' sözleriyle millete hakarette sınır tanımadığını gösterdi. Kılıçdaroğlu ayrıca CHP Genel Merkezi'nde yaptığı uzlaşı toplantısında tatilcilere seslenerek 'Tıpış tıpış gelip oy vereceksiniz' demişti.


10 yıl önce
default-profile-img