Gündem PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha teslim oldu

PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubunun daha bugün güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Teröristlerden üçünün ailesinin Diyarbakır'da evlat nöbetinde bulunduğu da belirtildi.

Haber Merkezi DHA
PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu
Arşiv

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK’dan kaçan 5 örgüt mensubunun daha ikna yoluyla teslim olduğunu, üçünün ailesinin Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler arasında bulunduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 2014 ve 2020 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Türkiye, Irak ve Suriye’de faaliyet yürüttükleri tespit edildi” denildi.

Açıklamada, “Teslim olan örgüt mensuplarından 3’ünün ailesi, Diyarbakır’da devam eden ‘evlat nöbeti’ eyleminde bulunan ailelerin arasında bulunuyor. Sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 114’e yükselirken, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde de evlat nöbeti tutan aileler de 31’inci buluşmayı gerçekleştirecek” ifadelerine yer verildi.

Evlat nöbeti tutan Ayşegül Biçer’in oğlu PKK’dan kaçarak teslim oldu
OYNAT 01:31
Evlat nöbeti tutan Ayşegül Biçer’in oğlu PKK’dan kaçarak teslim oldu
Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin evlat nöbeti sürerken, eyleme başlamadan 10 ay önce oğlu Mustafa 17 yaşındayken dağa kaçırılan anne Ayşegül Biçer, oğlunun teslim olduğu haberini alınca mutluluktan baygınlık geçirdi. Telefonla annesini arayan Mustafa, PKK'dan kaçtığını ve en kısa sürede kavuşacaklarını anlattı.

PKK’ya ‘Sırrı beni aldatıyor’ mektubu
GÜNDEM
PKK’ya ‘Sırrı beni aldatıyor’ mektubu

PKK'ya ağır darbe: Aralarında sorumlunun da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
PKK'ya ağır darbe: Aralarında sorumlunun da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.