Gündem PKKdan söke söke aldık Diyarbakırdaki üç aile çocuklarına kavuştu

PKK'dan söke söke aldık: Diyarbakır'daki üç aile çocuklarına kavuştu

Diyarbakır’daki evlat nöbetinde 3 aile daha çocuklarına kavuştu. PKK’dan kaçıp teslim olan 5 teröristin arasında evlat nöbetindeki Ayşegül Biçer’in oğlu Mustafa, Güllü Turan’ın kızı Alev ile Hayriye Akyüz’ün kardeşi Ensari Karaşan var. Ayşegül Biçer, kaçtığını haber veren oğlunun sesini yıllar sonra ilk kez duyunca bayıldı. Baba Rauf Biçer, “Biz onu Kandil’den, PKK’dan söke söke aldık” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
PKKdan söke söke aldık: Diyarbakırdaki üç aile çocuklarına kavuştu
Ayşegül-Rauf Biçer çifti

İçişleri Bakanlığı, PKK'dan kaçan 5 teröristin teslim olduğunu, örgüt mensuplarından 3'ünün ailesinin Diyarbakır'daki evlat nöbetinde bulunduğunu açıkladı. Evlat nöbetindeki Ayşegül Biçer'in oğlu Mustafa, Güllü Turan'ın kızı Alev ile Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan PKK'dan kaçıp teslim oldu. HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı önünde müjdeli haberi alan aileler, büyük sevinç yaşadı. Ayşegül ile Rauf Biçer çifti kendilerini arayan oğulları ile görüştü. Yıllar sonra ilk kez oğlunun sesini duyan kanser hastası anne baygınlık geçirdi. Rauf Biçer, “Biz onu Kandil'den PKK'dan söke söke aldık” derken, eşi ise “Allah'ın izniyle zafer yaşıyorum. Demek ki bu anneler burada boşuna oturmuyormuş” şeklinde konuştu. Çocukları için HDP'nin kapısına dayanan ailelerin evlat nöbetinde 695 gün geride kalırken; dünkülerle birlikte 233 aileden çocuklarına kavuşanların sayısı 28'e yükseldi.

ERDOĞAN: BU ZAFER SİZİN

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Ayşegül Biçer’i arayıp sevincini paylaştı. Erdoğan Biçer’e “Bu zafer sizindir. Hepiniz orada dimdik durdunuz” dedi. Biçer’in “Siz bize sahip çıkmasanız, orada bu mücadeleyi sürdüremezdik” sözü üzerine Erdoğan, “O bizim görevimizdi. Biz görevimizi yaptık” diye konuştu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.