Gündem PKKlı şarkıcı istemiyoruz Ceyhan ayağa kalktı

PKK'lı şarkıcı istemiyoruz: Ceyhan ayağa kalktı

CHP’li Ceyhan Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenleyeceği konser için PKK elebaşı Abdullah Öcalan posteri önünde poz veren İlkay Akkaya ile anlaşınca ilçe ayağa kalktı.Ceyhanlılar sosyal medyada belediyeye “Bu, resmen vatanın gerçek sahiplerine yapılan ihanettir”, “İçinizde birazcık Atatürk sevgisi varsa konseri iptal edersiniz”, “Bir Ceyhanlı olarak kınıyor ve lanetliyorum” mesajlarıyla karşı çıktı.

Abone Ol Google News
Saliha Engin Yeni Şafak
PKKlı şarkıcı istemiyoruz: Ceyhan ayağa kalktı
İlkay Akkaya, Abdullah Öcalan posteri önünde poz vermişti.

CHP’li Ceyhan Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenleyeceği konser için PKK elebaşı Abdullah Öcalan posteri önünde poz veren İlkay Akkaya ile anlaştı. CHP’li belediyenin yayınladığı afişte “Büyük Zafer’in 100. yılını coşku içinde kutluyoruz! 30 Ağustos Zafer Bayramımızda gerçekleşecek İlkay Akkaya konserine hepinizi bekliyoruz” ifadelerine yer verildi. Vatandaşlar, PKK/YPG’li teröristlere destek paylaşımları ve bebek katili Öcalan posteri önünde fotoğraf çekilen Akkaya’yı Ceyhan’da istemediklerini dile getirdi. Ceyhanlılar sosyal medyada belediyeye “Bu, resmen vatanın gerçek sahiplerine yapılan ihanettir”, “İçinizde birazcık Atatürk sevgisi varsa konseri iptal edersiniz”, “Bir Ceyhanlı olarak kınıyor ve lanetliyorum” mesajlarıyla karşı çıktı.

Başka kimse kalmadı mı

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Ceyhan Şube Başkanlığı konsere yazılı açıklamayla tepki gösterdi. Açıklamada “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl kutlaması organizasyonunda konser verecek terörist sevici İlkay Akkaya’yı Ceyhan’da istemiyoruz. Bu milli günümüzde şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın. İlkay Akkaya’nın kim olduğunu bilmiyorlarsa Google’a İlkay Akkaya diye yazsınlar, şehitlerimize, devletimize yaptığı hakaretleri ve terör örgütüne verdiği destek mesajlarını açıkça görebilirler” satırlarına yer verildi. AK Parti Adana Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy da “Türkiye’de yüzbinlerce sanatçı varken, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda PKK destekçisi İlkay Akkaya’yı çıkarıyorlar. CHP Ceyhan Belediyesi’ni aldığında HDP kontenjanından 4 meclis üyesi seçildi. Onlar da şimdi açığa alındı. Bunların terör örgütleriyle irtibatı yeni değil. Bu arkadaşların zihniyeti bu” dedi.

İPTAL EDİLDİ

  • Ceyhan Belediyesi’nin düzenlediği konser, halktan gelen tepkiler üzerine akşam saatlerinde Ceyhan Kaymakamlığı’nca iptal edildi.

CHP'nin fonladığı Serdar Akinan'ın PKK propaganda filminin yönetmenliğini yaptığı ortaya çıktı
GÜNDEM
CHP'nin fonladığı Serdar Akinan'ın PKK propaganda filminin yönetmenliğini yaptığı ortaya çıktı
Kayseri Serbest Bölge’ye stratejik ve önemli yeni bir yatırım müjdesi
Gündem

Kayseri Serbest Bölge’ye stratejik ve önemli yeni bir yatırım müjdesi

Kayseri Serbest Bölge ve Erciyas Vagon ve Ulaşım Araçları A.Ş. arasında yurtdışına ithal edilecek vagon üretiminin Kayseri Serbest Bölge’de başlamasına fırsat verecek ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak olan sözleşmenin imzaları atılacak.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti: Birlik ve beraberliğimizi kimse azaltamaz
Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti: Birlik ve beraberliğimizi kimse azaltamaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, anlaşmalara ve verilen haklara rağmen, tüm hakların göz göre göre çiğnendiği bir coğrafyada Batı Trakya Türkleri ile bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Oktay, "Bu birlik ve beraberliğin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde, hem de hiçbir zaman azaltılamayacağını, tam tersi kim ne baskı uygularsa uygulasın artarak devam edeceğini ve bizim sizlere olan katkımızın da desteğimizin de sonuna kadar devam edeceğini bütün dünyaya buradan da ifade etmek isteriz" dedi.
Sinüzitin kökünü kurutuyor: Beyin yollarını açıyor
Hayat

Sinüzitin kökünü kurutuyor: Beyin yollarını açıyor

Tıp alimi ve hekim İbn-i Sina, yüzyıllar geçse de reçetelerine başvurulan isimlerdne oluyor. İnsanlığa şifa olarak birçok öğüt bırakan İbn-i Sina, sinüsleri temizleme yönteminden de bahsetmiştir. Yüzyıllar öncesinden dahi modern tıp dünyasına öncülük etmeyi başaran İbn-i Sina'nın sinüzit için tavsiye ettikleri araştırılıyor. Özellikle soğuk havalarda burun ve geniz akıntısı ile birlikte tıkanan sinüsler, adeta beyne giden hava yollarını tıkıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.