Gündem Resmi açılış öncesi Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti

Resmi açılış öncesi Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi açılışı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek olan Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğumun bu gece gerçekleştiğini açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Resmi açılış öncesi Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti
Bakan Koca Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğumun gerçekleştiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi açılışı bugün yapılacak Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğumun bu gece gerçekleştiğini duyurdu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Resmi açılışı saat 14.00'te yapılacak olan Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ilk doğum bu gece 23.46'da gerçekleşti. 'Enes Umut' adı verilen erkek bebeği dünyaya getiren Elif Hanım'a ve aileye gözünüz aydın diyoruz. Bu doğum için biz de çok mutluyuz." ifadesini kullandı.

Türkiye’nin en büyüklerinden olacak: Etlik Şehir Hastanesi açılıyor
FOTOĞRAF 14
Title
Türkiyenin 20nci, Ankaranın 2nci şehir hastanesi olan “Etlik Şehir Hastanesi açılış töreni, 28 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla gerçekleştirilecek.
Title
Toplamda 8 ayrı hastaneden oluşan Etlik Şehir Hastanesi, 1 milyon 22 bin 725 metrekare alan üzerine kuruldu.
Title
Bir milyon 145 bin 129 metrekare kapalı alandan oluşan Etlik Şehir Hastanesi, toplamda 4 bin 50 yatak kapasitesine sahip.
Title
İçerisinde bin poliklinik yer alan Etlik Şehir Hastanesinde ayrıca, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı ve 3 bin 359 servis yatağı bulunuyor.
Title
İlkleri de içinde barındırıyorTürkiyenin en büyük kronik yara bakım merkezini de içerisinde bulunduran Etlik Şehir Hastanesi, Ankaranın en geniş klinik araştırma merkezi, Ankaranın ilk ve tek hibrit ameliyathanesi, Ankaranın en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi, Ankaranın en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezi, kamu hastanelerindeki tek otizm merkezi ve Cyberknife teknolojisi gibi ilklere de ev sahipliği yapıyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Türkiye’nin en büyüklerinden olacak: Etlik Şehir Hastanesi açılıyor
Türkiye'nin en büyüklerinden olacak Etlik Şehir Hastanesi, 28 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.