Gündem Ücretli öğretmenlik başvuruları artık e-Devlet üzerinden

Ücretli öğretmenlik başvurusu e-Devlet üzerinden nasıl yapılır?

Ücretli öğretmenlik başvuruları artık e-Devlet üzerinden

Ücretli öğretmenlik başvuruları, artık e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden yapılmaya başladı. Ücretli öğretmenlik yapmak isteyen öğretmen adayları, e-Devlet sistemi üzerinden form doldurarak başvurularını gerçekleştirecek. Haberimizde e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapılacağı detaylarını bulabilirsiniz.

Haber Merkezi Diğer
Öğretmen
Öğretmen

MEB tarafından başvuruların alındığı ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet üzerinde yapılmaya başladı. www.turkiye.gov.tr üzerinden TC kimlik numarası ve kişisel şifrelerle giriş yapan ücretli öğretmen adayları, e-Devlet üzerinden karşılarına çıkan formu doldurarak başvurularını yapacaklar.

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

2017-2018 bahar dönemi ücretli öğretmenlik başvuruları için e-Devlet'e giriş yapılması gerekmekte. E-Devlet'in arama bölümüne ücretli öğretmenlik yazıldığında yeni hizmete sunulan sistem gelecek. Buradan KPSS ve formasyon bilgileri yazılır ve il, ilçe branş gibi tercihler yapıldıktan sonra başvurular internet üzerinden gerçekleştirilir.

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu için tıklayınız

Ücretli öğretmenlik başvurularında yeni dönem başladı

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ücretli öğretmenlik başvurularının 24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı belirtilmişti.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu ifadelere yer verilmişti:

  • "Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılan ücretli öğretmenlik başvurularında 24.01.2018 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilmiştir. Bundan böyle ücretli öğretmenlik müracaatları e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacaktır. Hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1.dönem sonu itibariyle sonlandırılmış olup bu durumda bulunanların 2.dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
  • Bu bağlamda eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir."

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde de ücretli öğretmenlik başvuruları alınmaya başlandı. Ücretli öğretmenlik başvurusu hakkında konuşan Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, "Ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmayanların 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 2. yarıyılında ücretli öğretmen olarak görevlendirilmesi mümkün olmayacaktır" dedi.

Ücretli öğretmenlik başvurularında yeni dönem başladı
GÜNDEM
Ücretli öğretmenlik başvurularında yeni dönem başladı

Bilemediğin soruyu gönder, çözsünler
GÜNDEM
Bilemediğin soruyu gönder, çözsünler
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.