Gündem Veteriner hekimler deprem bölgesindeki hayvanları ücretsiz tedavi edecek

Veteriner hekimler deprem bölgesindeki hayvanları ücretsiz tedavi edecek

Veteriner hekimler, Elazığ ve Malatya'da deprem nedeniyle yaralanan hayvanları ücretsiz tedavi edecek. Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, "Mesleğimizle ilgili olarak devletimizin çalışmalarına yardımcı olmak, yanında yer almak, hem vicdani hem de vatandaşlık görevimizdir" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Elazığ haberleri: ​Veteriner hekimler deprem bölgesindeki hayvanları ücretsiz tedavi edecek
Elazığ ve Malatya'da göçük altında kalan, yaralanan çiftlik hayvanları veterinerler tarafından ücretsiz tedavi olabilecek.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, yazılı açıklamasında, önceliğin insan hayatı olduğunu ve bunun hiçbir değer ile karşılaştırılamayacağını belirtti.

İsmailağa, Elazığ ve Malatya’da depremzedeler için seferber oldu
GÜNDEM
İsmailağa, Elazığ ve Malatya’da depremzedeler için seferber oldu

Eroğlu, "Mesleğimizle ilgili olarak devletimizin çalışmalarına yardımcı olmak, yanında yer almak, hem vicdani hem de vatandaşlık görevimizdir." ifadesini kullandı.

Ücret talep etmeden tedavi edecekler

Veteriner hekimlerin, Türkiye'nin büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığının önemli bir kısmının bulunduğu, depremin zarar verdiği Elazığ ve Malatya'da göçük altında kalan, yaralanan çiftlik hayvanları ve pet hayvanlarının tedavileri için bölgede hizmet verdiğini kaydeden Eroğlu, şu şekilde açıklamada bulundu:

"Serbest veteriner hekimler ücret talep etmeden zarar gören hayvanların tedavilerini yapacak. Meslektaşlarımız, şu anda en ücra noktalarda çalışmalarına devam etmektedirler."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.