Gündem Yapımcı ve yayıncılara örgüt ayarı

Yapımcı ve yayıncılara örgüt ayarı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı olabilecek bazı yayınevi, müzik ve film şirketleri ile ilgili harekete geçti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bağlantısı tespit edilen kuruluşların Telif Hakları Otomasyon Sistemi üyelikleri dondurularak işlem yapmaları engellendi. KHK ile kapatılmasına hükmedilen kuruluşların tespiti amacıyla Maliye ve RTÜK'ten bilgi talep edildi. Saptanan kuruluşların sertifikaları ve yapımcı belgeleri iptal edildi. Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından şu ana kadar, 101 yayınevi, film ve müzik şirketinin üyelikleri donduruldu.

VARLIKLARI HAZİNE'YE DEVREDİLİYOR

31 sertifika ve 9 yapımcı belgesini iptal eden bakanlık, FETÖ ile bağlantısı bulunan kuruluşların tespitine ve bu kuruluşlara ait yaklaşık 500 kayıt tescil belgesinin Hazine'ye intikaline yönelik çalışma başlattı. Öte yandan, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen tarafından yazılmış ve kendisi ile ilgili yazılmış 1214 civarında yayının kayıtları da Ulusal Toplu Katalogun içerisinden çıkarıldı.

KİTAPLARI KÜTÜPHANELERDEN TEMİZLENDİ

FETÖ ile bağlantılı olan ve kapatılan 19 yayınevinin çıkardığı tüm kitaplar da kütüphanelerden temizleniyor. Bunlar, Altın Burç yayınları, Define yayınları, Gonca Yayınları, Gülyurdu Yayınları, GYV Yayınları, Işık Özel Eğitimi Yayınları, Işık yayınları, Kaydırak Yayınları, Kaynak Yayınları, Kervan Basın Yayıncılık, Kuşak yayınları, Muştu yayınları, Nil yayınları, Rehber yayınları, Sütun yayınları, Şahdamar yayınları, Ufuk yayınları, Yeni Akademi yayınları ve Yitik Hazine yayınları.
Abone Ol Google News
Kırklareli'de bulunan Cehennem Şelaleleri’ne gelen ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyor: Doğal güzelliği kayboluyor
Gündem

Kırklareli'de bulunan Cehennem Şelaleleri’ne gelen ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyor: Doğal güzelliği kayboluyor

Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Cehennem Şelalesi adeta çöp yığınına döndü. Ziyaretçiler çöplerini bırakıp gidiyorlar. Doğa harikası olan Cehennem Şelalesi'nin doğal güzelliği bu nedenle kayboluyor. Şelaleler drone ile havadan görüntülendi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız
Ekonomi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Birazdan şehrimizin Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız. Böylece yerel potansiyeli daha da güçlendirecek 20 milyon liralık kaynağı Diyarbakır'a kazandıracağız. Bu imzalar sayesinde, mesleki eğitim, tarımsal kalkınma, turizm ve kadın istihdamı gibi farklı alanlarda vatandaşımıza doğrudan dokunan projeler hayata geçecek" dedi.
İstanbul Karaköy’de dilenci operasyonu: Cevaplarıyla 'pes' dedirtti
Gündem

İstanbul Karaköy’de dilenci operasyonu: Cevaplarıyla 'pes' dedirtti

İstanbul Karaköy'de zabıta ekipleri tarafından çöp kenarında dilencilik yaparken yakalanan yabancı uyruklu kadının rahatlığı 'pes' dedirtti. Gazetecilerin sorularına dalga geçerek cevaplar veren kadın, "Neden maske takmıyorsun?" sorusuna, 'Korona yok, size geliyor bize gelmiyor' şeklinde cevap verirken "Bir günde ne kadar para kazanıyorsun?" sorusuna ise "Bir sürü para topluyorum" şeklinde konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.