HayatPayitaht Abdülhamidin Kudüs sahnesi paylaşım rekoru kırıyor

Son Dakika: Kudüs haberleri

Payitaht Abdülhamid'in Kudüs sahnesi paylaşım rekoru kırıyor

ABD'nin Kudüs ile ilgili skandal kararı, dünyada ve ülkemizde milyonlarca Müslüman tarafından tepkiyle karşılandı. Gelişmeler sonrası, Kudüs ile ilgili sosyal medyada "Kudüsesahipçık" hashtagi altında paylaşımlar yapılıyor. Payitaht Abdülhamid dizisindeki duygulandıran Kudüs sahnesi, 5 ay sonra tekrar paylaşım rekorları kırıyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
Payitaht Abdülhamid dizisi cuma akşamları TRT 1'de izleyiciler ile buluşuyor.
Payitaht Abdülhamid dizisi cuma akşamları TRT 1'de izleyiciler ile buluşuyor.

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı topraklarında barındıran Kudüs ile ilgili ABD'nin skandal kararı, Müslümanları ayağa kaldırdı. ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyası sırasında "Eğer başkan olursam, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağım" demişti. Trump'ın bugünlerde verdiği sözü yerine getirileceği konuşuluyor.

Ülkemizde ve dünyada tepkiler neden olan gelişmeler sonrası, son halife, Osmanlı Devleti'nin 34. padişahı Sultan Abdülmecid oğlu Sultan Abdülhamid Han'ın hayatının anlatıldığı Payitaht Abdülhamid dizisinin duygulandıran, 'Kudüs müminlerin haremidir' sahnesi şu günlerde sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.