|

Yılanın soktuğu ineği ziyan olmasın diye yiyenler hastanelik oldu

Güney Afrika'da yılan sokması sonucu zehirlenerek ölen bir ineğin etini yiyen 50 köylü rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İshal, kusma ve baş ağrısı ile hastaneye kaldırılan vatandaşlar uzmanlar tarafından uyarıldı.

Yeni Şafak
10:00 - 3/02/2018 Cumartesi
Güncelleme: 10:10 - 3/02/2018 Cumartesi
AA
Ölü ineğin etini yiyenler hastaneye kaldırıldı.
Ölü ineğin etini yiyenler hastaneye kaldırıldı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Eastern Cape eyaletindeki bir köyde yılan sokması sonucu ölen ineğin etini yiyen 50 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Eastern Cape eyaleti sağlık departmanı basın sözcüsü Sizwe Kupelo, yaptığı açıklamada, yılanın soktuğu bir ineğin etinden yiyen 50 kişinin ishal, kusma, baş ağrısı ve mide krampı şikayetleriyle bölgedeki çeşitli hastanelere başvuru yaptığını söyledi.

Ölü hayvan et yiyorlar

Kupelo, 16 çocuk, 8 kadın ve 4 yaşlı hastanın acil olarak Nelson Mandela Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini belirtti. Ayrıca hasta sayısının artması ihtimaline karşı bölgedeki diğer hastanelerin uyarıldıkları kaydedildi.

Ülkede ölü hayvan eti tüketiminin yaygın olduğuna dikkati çeken Kupelo, bu tür etlerin tüketiminin tehlikeli olduğu yönündeki uyarıları yineledi.#Güney Afrika Cumhuriyeti
#Yılan sokması
6 yıl önce