|

Kemal Tanca kimdir? Kemal Tanca hayatını kaybetti!

Ünlü ayakkabı markasının kurucusu olan Kemal Tanca hayatını kaybetti. Şirinevler Hizmet Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören ancak yaşamını yitiren Kemal Tanca kimdir?

Yeni Şafak
16:09 - 3/11/2016 Perşembe
Güncelleme: 16:10 - 3/11/2016 Perşembe
Diğer

Kemal Tanca kimdir ve neden hayatını kaybetti? Ünlü ayakkabı markasının kurucusu olan Kemal Tanca hayatını kaybetti. Bizler de sizler için Kemal Tanca'nın kim olduğunu araştırdık.Kemal Tanca ayakkabılarının kurucusu işadamı Kemal Tanca hayatını kaybetti.


1925 doğumlu Yaşlılığa bağlı bakım hastası olan 1925 doğumlu işadamı Kemal Tanca yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Tanca Group Kemal Tanca'nın ölümünü Twitter'dan şöyle duyurdu: "Markamızın kurucusu değerli iş adamı Kemal Tanca'yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Başımız sağolsun."
KEMAL TANCA KİMDİR?

Gazanfer Kemal Tanca, 1925'de doğdu. Adanalı olan Kemal Tanca doğduğu sıralarda babası ayakkabıcılık yapıyordu. Babasından bu mesleği iyice öğrenen Kemal Tanca, bölgede tanınan bir isim haline geldikten sonra İstanbul'a ayakkabıcılık yapmaya gelir. İstanbul'da ayakkabıcılık yapacağı bölgeyi iyice araştıran Kemal Tanca, Laleli'de küçük bir atölye açtı. Çalışkan ve azimli olan Kemal Tanca, başlarda biraz zorluk çekti ise de aile bireylerinin de yardımı ile işini genişletmeyi başardı.1950 yılında Kemal Tanca ve dört oğlu birlikte ilk ayakkabı atölyesini açtılar. Bu atölye, şimdi yüzü aşkın şubesi olan bir markaya döndü. Kamuoyu tarafından pek bilinmeyen bir işadamı olan Kemal Tanca'nın oğlu Tamer Tanca'yı da yanında yetiştirmiş ve bu konuda kendisi gibi ayakkabının inceliklerini öğretmiştir. 2002 yılında bu birliktelik ile atölye sayısını dörde çıkardı Kemal Tanca. Türkiye'de yüzü aşkın bir mağaza sayısına ulaşan Kemal Tanca, daha sonra yurtdışında da mağazalar açmaya başladı. Sırasıyla İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya ve İtalya'da mağazalar açan Kemal Tanca, yıllık bir milyondan fazla ayakkabı satışına ulaştı.2012 yılında ise oğlu Tamer Tanca ile davalık oldu. Kemal Tanca, aynı isimli sitelerden satış yapan oğlu Tamer Tanca'ya dava açtı. Oğlu, Kemal Tanca'nın 2000 yılında isim kullanma hakkını kendilerine verdiğini savunmuşlardır. 1925 doğumlu Kemal Tanca yaşlılığa bağlı bakım hastası idi. Sozcu.com.tr'ye bilgi veren Kemal Tanca yetkilileri Tanca'nın hayatını kaybettiğini açıkladı. Tanca 7 Ağustos'tan bu yana Şirinevler Hizmet Hastanesi genel yoğun bakımda tedavi görüyordu.

#Kemal Tanca
#Kemal Tanca kimdir
#Kemal Tanca vefat
8 yıl önce