Koronavirüs Maske dağıtımında yeni düzenleme SGKlı çalışanlar iş yerlerinden temin edecek

Maske dağıtımında yeni düzenleme: SGK'lı çalışanlar iş yerlerinden temin edecek

İstanbul Eczacı Odası, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden yararlanamayacak. Bu vatandaşlar maskelerini çalıştıkları kurum ve kuruluşlardan temin edecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Maske dağıtımında yeni düzenleme: SGKlı çalışanlar iş yerlerinden temin edecek
Arşiv

Koronavirüs salgını kapsamında maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından geçtiğimiz haftalarda İstanbul Eczacı Odası, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımına başlamıştı. Eczanelerde yaşanan yoğunluğun ardından yetkililerden yeni bir açıklama geldi. Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden yararlanamayacak. Bu vatandaşlar maskelerini çalıştıkları kurum ve kuruluşlardan temin edecek.

İstanbul'da eczaneler bedava maske dağıtacak
KORONAVİRÜS
İstanbul'da eczaneler bedava maske dağıtacak

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
KORONAVİRÜS
İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
  • Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.