ÖZGÜN

Kuzey Vargın hayatını kaybetti! Kuzey Vargın kimdir?

Usta oyuncularından biri olan ve bir dönem Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de yer alan Kuzey Vargın hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu son olarak yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hastaneye gitmişti. Üzücü haberi ise damadı verdi. Peki Kuzey Vargın kimdir?

Haber Merkezi Diğer

Kuzey Vargın kimdir? Yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Marmaris Hastanesi’ne giden ve 1,5 aydır yoğun bakımda bulunan Kuzey Vargın için üzücü haber geldi. Kuzey Vargın’ın damadı Barış Yamak yaptığı açıklamada Kuzey Vargın’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kuzey Vargın’ın damadı Barış Yamak “Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil” diye konuştu.


Kuzey Vargın kimdir?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.Yeşilçam’d 1960’lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale’yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet’den sonra Karaoğlan’ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Âdil Eşrefoğlu” karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide Doğu Eşrefoğlu’nun kardeşidir.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.