|

Abdi İpekçi'de şov günü

Aa
00:00 - 25/03/2007 Pazar
Güncelleme: 20:14 - 25/03/2007 Pazar
Yeni Şafak
Abdi İpekçi'de şov günü
Abdi İpekçi'de şov günü

Basketbol Beko All Star 2007 organizasyonunda, Yabancılar Karması, Türkler Karmasını 114-109 yendi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmada, Beko Basketbol Ligi'nin en iyi Türk ve yabancı oyuncularından kurulu karmalar, karşı karşıya geldi.


BAKAN ŞAHİN DE İZLEDİ

Beko All Star 2007 organizasyonunu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel izledi. Mirkelam, Burhan Öcal, komedyen Şahan Gökbakar ve manken Güzide Duran gibi ünlüler de organizasyonu izlemek için trübinlerde yerlerini aldılar.


SALON TIKLIM TIKLIM DOLDU

Beko All Star 2007 organizasyonuna basketbol severler büyük ilgi gösterdi.

Karşılaşma öncesi Abdi İpekçi Spor Salonu'na gelen yollarda yoğun trafik olurken, basketbol severler salona girmek için gişelerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Abdi İpekçi Spor Salonu "tıklım tıklım" doldu, karşılaşmayı yaklaşık 12 bin basketbolsever izledi.


MVP SLAUGHTER OLDU

All Star maçının sonunda en değerli oyuncu (MVP) olarak Pınar Karşıyaka'dan Marcus Slaughter seçildi.

Karşılaşmada 18 sayı ve 5 ribaunt ile oynayan Slaughter'a ödülünü Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel verdi.


TEKNİK HEYETLER

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü'nün resmi internet sitesinde yapılan halk oylamasının yanı sıra basın mensupları ve antrenörlerin verdikleri oylarla belirlenen yabancılar ve Türkler karması oyuncularının maçında, Türk Karması'nda başantrenörlüğü Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, yardımcılığını ise Bandırma Banvitspor Antrenörü Selçuk Ernak yaparken, idareci olarak da Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş görev aldı.

Yabancılar Karması'nda ise başantrenörlük görevini Türk Telekom Antrenörü Ercument Sunter, yardımcı antrenörlüğü Casa TED Ankara Kolejliler Antrenörü Hasan Özmeriç, idareciliği ise Türk Telekom Genel Menajeri İrfan Yücesoy üstlendi.

Bu arada, Yabancılar Karması'na seçilen oyunculardan Beşiktaş Cola Turkalı Reese ile Galatasaray Cafe Crown'dan Fitch'in sakatlıkları nedeniyle kadrodan son anda çıkartıldıkları bildirildi.

Bu oyuncuların yerine, Darüşşafaka'dan Henry Dobie ve Galatasaray Cafe Crown'dan Derell Mitchell kadroya dahil edildi.


YARIŞMALAR

Organizasyonda, 3 Sayı, Yetenek ve Smaç yarışmaları da yapıldı.

3 Sayı yarışmasında Beykoz Kulübü'nden Kenton Paulino, Smaç yarışmasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Ersan Özseven, Yetenek yarışmasında ise Galatasaray Cafe Crown'dan Mithat Demirel birinciliği kazandılar.

Paulino'ya ödülünü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımıcısı Mehmet Ali Şahin verdi.


ŞOVLAR

All Star organizasyonuna, geçen yıl NBA'in en iyi dans grubu seçilen Orlando Magic Cheer Leaders dans gösterileri ile renk kattı.

Dünyaca ünlü basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers'ın şovları, ayrıca topu kafasıyla kontrol edebilme özelliğine sahip Eyal Horn ile Cem Bergamalı da yaptığı davul şov ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Bu arada, rap yıldızı Ceza, All Star maçının devre arasında şarkılarıyla basketbol severleri coşturdu.

Salon: Abdi İpekçi

Hakemler: Fatih Dalay ***, Yener Yılmaz ***, Uğur Özen ***

Türkler Karması: Cüneyt ** 3, İbrahim *** 22, Haluk *** 9, Ermal *** 14, Mirsad *** 9, Semih *** 13, Ümit ** 10, Muratcan ** 2, Ömer ** 4, Cevher ** 10, Kerem *** 8, Tutku ** 5

Yabancılar Karması: Solomon *** 13, Nicolas *** 14, Brokenbrough ** 2, Dudley *** 10, Haislip *** 12, Slaughter *** 18, Mitchell ** 6, Green *** 10, Saunders *** 13, Boddicker ** 4, Dobie ** 2, Jagla *** 10

1. Periyot: 24-23

Devre: 55-58 (Yabancılar karması lehine)

3. Periyot: 81-83


17 yıl önce
default-profile-img