Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor Bakan Kasapoğlu 2021 hedeflerini anlattı Bilim kampları başlayacak

Bakan Kasapoğlu 2021 hedeflerini anlattı: Bilim kampları başlayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 2021 hedeflerini anlattı: Bilim kamplarımız başlayacak. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarım, sinema, medya kampları… Şu an faal sporcu sayımız 3 milyon 948 bin 383. Ama bu rakam bizim için yeterli değil. Bu sayıyı 2021 yılında daha yukarılara taşımak zorundayız. Ve bu önemli projemiz de ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’.

Yasemin Asan Yeni Şafak
Bakan Kasapoğlu 2021 hedeflerini anlattı: Bilim kampları başlayacak
Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 hedeflerini ve 2023 vizyonu Yeni Şafak’a anlattı. Pandemi gibi zor bir süreçte yurtların, sadece gençlerin değil, bütün milletin yuvası olduğunun ispat edildiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “81 ilimizdeki 293 yurdumuzda, dünyanın 97 farklı ülkesinden gelen 100 bin 410 vatandaşımıza ev sahipliği yaptık. Pandemi süreci içerisinde çalışmalarımızın ve hedeflerimizin pek çoğunu başarıyla gerçekleştirdik. Şartlar ve koşullar ne olursa olsun, devletimizin bütün imkanlarını gençlerimiz, sporcularımız ve bütün vatandaşlarımız için seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

  • Sporu tabana yayma çalışmalarının yeni senede de hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Kasapoğlu, “Biz, gençlerimizi, sporcularımızı destekleme adına çalışıyoruz. Amacımız bu ülkenin yarınları. Onların, yarınların Türkiye’sinde daha donanımlı, bu rekabetçi dünyada daha güçlü yetişmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Sorunları gidermek de bizim vazifemiz. Bu pandemi sürecini fırsata dönüştürme adına ekip olarak büyük bir gayret içindeyiz ve inanıyoruz ki bu sürecin sonunda daha büyük fırsatlarla yarınlara yürüyeceğiz” diye konuştu.

Faal sporcu sayısı artacak

“Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkenin dört bir yanına tesisler yaptık ve bu çalışmalarımız 2021’de de devam edecek” diyen Bakan Kasapoğlu, “Örneğin, gençlik merkezlerimizin sayısı 355’i aştı. Ayrıca gençlik kamplarımız bizim için çok mühim. Kamplarımız, ülkemizin dört bir yanına dağılmış vaziyette. Bu kampları tematik olarak düzenleme kararı aldık. Pandemi nedeniyle bu yıl başlatamadık ama 2021 yılında hayata geçireceğiz inşallah. Örneğin bilim kamplarımız başlayacak. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarım, sinema, medya kampları. Şu an faal sporcu sayımız 3 milyon 948 bin 383. Ama bu rakam bizim için yeterli değil. Bu sayıyı da 2021 yılında daha yukarılara taşımak zorundayız. Yetenek Taraması Projesi ile yarınların şampiyonlarını şansa bırakmadan en güçlü şekilde yetiştireceğiz. Ve bir önemli projemiz de ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi’” şeklinde konuştu.

"2023'e gençlerle ulaşacağız"

  • Gençlik ve Spor Bakanlığının, gençlerin bakanlığı olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, 7 gün 24 saat gençleri dinleyen, onların fikirleriyle politikalar üreten ve gençler kendi yetkinliklerini artırırken ihtiyaç duydukları her alanda onlara en güçlü desteği veren, Türkiye’nin yarınlarını şekillendiren bir bakanlıktır. Ülke olarak 2023 hedeflerimize gençlerle ulaşacağımızı biliyoruz. Güçlü Türkiye yolunda; üreten, merak eden, araştıran, cesur ve öz güvenli gençlerimizle omuz omuzayız. Gençlik, insanın kimlik edinme mücadelesi yürüttüğü ve hayata bakış açısı kazandığı aşamadır. Bununla birlikte, genç nüfusu düşük olan toplumların dinamik olması, çalışkan ve üretken olması düşünülemez. Bakanlık olarak gençlerimizi sorun olarak değil kaynak olarak, potansiyel olarak değerlendiriyor, politika ve stratejimizi bu potansiyeli harekete geçirmek için çalışıyoruz” dedi.

Kendi imkanlarıyla tenis kortu yapan Şanlıurfalı köylülere Bakan Kasapoğlu'ndan müjde
FOTOĞRAF 23
Title
Köylülerin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şanlıurfa Viranşehir'deki görüntüler beni çok mutlu etti. İnşallah köyümüzdeki eksikleri en kısa sürede tamamlayıp, çiçeği burnunda sporcularımızla güzel bir turnuva düzenleyeceğiz. ifadelerini kullanmıştı. Güzel haber yöre halkını sevince boğdu.
Title
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci de bugün köylüleri ziyaret ederek onlara Bakan Kasapoğlu'nun selamlarını iletti.
Title
Salgın sürecinde Sarıbal köyünün sporla gündeme gelmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ekinci, Dün akşam Gençlik ve Spor Bakanımız'la da telefonla görüştük, kendisi de yöresel kıyafetle tenis oynanması görüntüsünden memnuniyetini dile getirdi. İnşallah en kısa sürede Sarıbal köyümüze modern, çok amaçlı tesis inşa edeceğiz ve Bakanımızın katılımıyla da güzel bir turnuva düzenleyeceğiz. Ben hocamıza böyle bir çalışma yaptığı için teşekkür etmek istiyorum. diye konuştu.
Title
Ekinci, yöresel kıyafetli köylülerle kendisinin de raket salladığını, daha önce tenis eğitimi almasına rağmen köylüler karşısında çok zorlandığını ifade etti.
Title
Başkan Ekinci, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi doğumlu olan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'yi de telefonla arayarak köylülerle görüştürdü. Nebati, tenis oynayan hemşehrilerini gördüğünde çok mutlu olduğunu belirterek, bunun mimarı olan beden eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı'nı tebrik etti.
Title
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun verdiği tesis sözünün çok anlamlı olduğunu aktaran Nebati, Hakikaten çok güzel bir iş yaptınız, bundan sonra hem diğer köylerde hem de Güneydoğu'da çok farklı, güzel işlerin de yapılabileceğini göstermesi açısından önemli bir örnek teşkil etmiş oldunuz. Hepinizi canıgönülden tebrik ediyoruz. İnşallah oraya geleceğim, orada arkadaşlarla maç yapacağız. ifadelerini kullandı.
Title
Köylüleri tenisle tanıştıran beden eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı, Bakan Kasapoğlu'nun dün akşam sosyal medyada yaptığı paylaşımın ardından köy yerinde adeta bayram havasının oluştuğunu anlattı.
Title
Bölgenin bir tesise kavuşacak olmasının kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Avcıbaşı, Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz, tweet atmasından sonra bütün köy halkı bir bayram havası yaşadı. Bu tesisin yapılmasıyla birlikte, çevre köylerle mini turnuvalar yapacağız, tenis sporu adına güzel bir gelişme olacak. Bölge halkı çok mutlu ve sevinçli, köyde boş vakitlerini sporla değerlendirecekler. diye konuştu.
Title
Köylülerden 11 yaşındaki Nihal Avcıbaşı, tenisi çok sevdiğini anlatarak, Bakan amca bize bir tenis sahası yapacak, bunun için ona çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni sahamız çok güzel olur, orada güzel güzel oynarız. ifadelerini kullandı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Kendi imkanlarıyla tenis kortu yapan Şanlıurfalı köylülere Bakan Kasapoğlu'ndan müjde
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde beden eğitimi öğretmeni sayesinde tenisle tanışan köylüler kendi imkanlarıyla yaptıkları toprak kortta yöresel kıyafetleriyle raket sallıyordu. Sosyal medyanın gündemine düşen renkli karelerin ardından bakanlık harekete geçti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Viranşehirli köylülere tesis sözü verdi. Güzel haber yöre halkı tarafından büyük bir mutlulukla karşılandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: İmam hatipler bu ülkenin iftihar vesilesi, gözbebeği
GÜNDEM
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: İmam hatipler bu ülkenin iftihar vesilesi, gözbebeği
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.