DİĞER

Dördüncü etaba Lutsedamgası

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 206.9 kilometrelik Marmaris-Selçuk etabını Astana takımından Alexey Lutsenko kazandı. Kazakistanlı bisikletçi, genel klasmanda da birinciliğe ulaşarak turkuaz mayoyu kaptı.

Ergün Balcı Yeni Şafak

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2018) dördüncü etabını Alexey Lutsenko kazandı. Bu yıl 54. kez organize edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 205,5 kilometrelik Marmaris-Selçuk etabını, 5 saat 24 dakika 22 saniyeyle bitiren Astana Pro takımından Kazakistanlı Alexey Lutsenko, birinciliğe ulaştı. Lutsenko, genel klasmanda da liderliğe ulaşarak turkuaz mayoyu Sam Bennett’ın sırtından çıkardı.

Etapta ikinciliği, UAE Team Emirates takımının İtalyan sporcusu Diego Ulissi, üçüncülüğü ise Euskadi Basque Country takımından İspanyol Eduard Prades elde etti.

Selçuk Meryem Ana Evi’nin önünde sporculara madalyalarını Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ile protokol üyeleri verdi.

BEYAZ MAYO ONUR BALKAN’DA KALDI

Türkiye Milli Takımı’ndan Onur Balkan da Türkiye güzellikleri klasmanında 10 puanla zirvedeki yerini korudu ve Selçuk-Manisa etabında da beyaz mayoyu giymeye hak kazandı. TUR 2018’in beşinci gününde bugün Selçuk-Manisa etabı geçilecek. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın İstanbul’da sona erecek. Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turuna katılan sporcular, 6 etap sonunda yaklaşık 950 kilometre pedal çevirecek.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.