|

Federer'den örnek davranış

İsviçreli tenisçi Roger Federer, Güney Afrikalı çocukların eğitimi için Avustralya Açık Tenis Turnuvası öncesinde yardım gecesi organize edecek.

Aa
00:00 - 3/01/2014 Cuma
Güncelleme: 15:03 - 3/01/2014 Cuma
Yeni Şafak
Federer'den örnek davranış
Federer'den örnek davranış

Avustralya'nın Melbourne kentindeki Olimpik Park Rod Lover Arena'da düzenlenecek etkinlikte, tek erkeklerde 17 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Federer, 10 numaralı seribaşı Fransız Jo-Wilfried Tsonga ile gösteri maçına da çıkacak.

Sezonun ilk "grand slam"i Avustralya Açık Tenis Turnuvası öncesinde 8 Ocak Çarşamba günü düzenlenecek etkinlikte elde edilecek gelir, Güney Afrikalı çocukların eğitimine harcanacak.

Rod Lover Arena'nın özel dekore edileceği yardım gecesinde, Wimbledon'da 4, Avustralya Açık'ta 3, Fransa Açık'ta 2, Amerika Açık'ta 2 kez şampiyonluk yaşayan ve etkinliğin düzenleneceği yere adı verilen 75 yaşındaki Avustralyalı eski ünlü tenisçi Rod Lover da hazır bulunacak.

Yardım gecesi örnek olsun

İsviçreli raket Federer, Melbourne'daki yardım gecesinin her yıl Avustralya Açık öncesinde tekrar edilerek geleneksel hale gelmesinden mutluluk duyacağını söyledi.

"A night with Roger Federer and Friend" (Roger Federer ve Arkadaşı ile Bir Gece) adı verilen organizasyonun başarılı olması durumunda, diğer ünlü tenisçilerin de bu tür etkinlikler düzenleyebileceğini belirten Federer, "Bu etkinliği çocuklar için yapıyorum. Onlara eğitim almaları için bir fırsat vermek istiyorum çünkü eğitim hakkını çocuklardan kimse geri alamaz" ifadesini kullandı.

Dünyanın en çok kazanan tenisçisi Federer, Güney Afrika kökenli annesi Lynette ile 2003 yılında kurduğu Roger Federer Vakfı aracılığıyla birçok ülkede meydana gelen doğal afetlerden etkilenen mağdurlara yardım elini uzatmıştı.

10 yıl önce
default-profile-img