SÜPER LİG

Galatasaray'ın bileklik hamlesi 11 milyon TL gelir getirdi

Galatasaray'da yaşanan mali krize dikkat çekmek ve taraftarların ürün almasını özendirmek için başlatılan 'Tek Yürek Tek Bilek' kampanyası meyvelerini verdi. Sarı kırmızılılar şu ana kadar tam 1.2 milyon adet bileklik sattı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bu sezon futbolda yaşanan tarihi başarısızlığa rağmen Galatasaray taraftarı kendi üstüne düşen görevi yaptı...Mali açıdan zor günler geçiren Galatasaray'da sarı kırmızılı taraftarlar, başarısızlığa karşın 'Tek Yürek Tek Bilek' kampanyası ve kulüp ürünlerine gösterdiği ilgiyle kulübünün yanında oldu. Taraftarların bu hamlesi, önemli bir gelir kalemi yaratırken, GS Store Mağazacılık da tarihinin en önemli ciro hedeflerinden birine ulaştı.

1.2 milyon bileklik

Mayıs ayı itibarı ile G.Saray'da toplam 1.2 milyon adet bileklik satıldı. Sadece bileklik değil, G.Saray taraftarı bu kampanya sonrasında sarı kırmızılı kulübün lisanslı ürünlerini de alıp satışlar artırdı. Her zaman Mayıs ayında yıllık ciro ve satış rakamlarının belirlendiği GS Store Mağazacılık da Mayıs 2015-Mayıs 2016 arasındaki 1 yıllık takvimde 350 bin adet lisanlı forma sattı. Şampiyonluk sürecinde 250 bine yakın forma satılırken sarı kırmızılı taraftarlar, kötü geçen bu sezon başlangıcından itibaren 100 bin adet forma aldı.

Galatasaray Kulübü sattığı 1.2 milyon adet bileklikten 12 milyon Türk Lirası gelir elde etti. Bu gelirin Yüzde 90'ının kar olduğu vurgulanırken sarı kırmızılı yönetim bu hamlesi sayesinde kasasına 11 milyon Türk Lirası koydu

.
Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Sissoko'dan minik Kerem'e hastanede sürpriz z...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+