DİĞER

İsrailli futbol takımı adını Trump olarak değiştirdi

Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararının ardından, ırkçı tutumuyla bilinen Beitar Jerusalem adlı Kudüs takımı, ismini 'Beitar Trump Jerusalem' olarak değiştirdi.

Haber Merkezi Diğer

İsrail işgali altındaki Kudüs'te futbol takımlarından biri olan Beitar Jerusalem'den de konuyla ilgili bir karar geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, Trump'ın kararını kutlamak için Beitar Jerusalem olan kulübün isminin "Beitar Trump Jerusalem" olarak değiştirildiği belirtildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Kudüs, Başkan Donald Trump'ın cesur kararıyla İsrail'in sonsuz başkenti olarak tanınmasına kadar, 70 yıldır uluslararası tanıma için bekliyordu. Başkan Trump cesaretini ve İsrail halkıyla onların başkentine duyduğu gerçek sevgiyi gösterdi. Ve bugünlerde başka ülkeler de onun Kudüs'e hakettiği statüyü veren kararını takip ediyor. Kulübün başkanları, tarih yazan Amerikan Başkanı'nın ismini kulübe eklemeye karar verdiler ve bundan sonra kulübün ismi Beitar Trump Jerusalem olacak" ifadeleri kullanıldı.

Açıklama kulübün sosyal medya hesaplarında da yer aldı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.