|

Madrid'de Djokovic şoku

İspanya'nın başkenti Madrid'de devam eden ATP World Tour Masters 1000 açık tenis turnuvasında kadınlarda Sharapova, Willams ve Ivanoniç iyi başlangıç yaptı. Erkeklerdeyse beklenmedik bir gelişme vardı.

Aa
00:00 - 4/05/2014 Pazar
Güncelleme: 21:47 - 4/05/2014 Pazar
Yeni Şafak
Madrid'de Djokovic şoku
Madrid'de Djokovic şoku

Turnuvanın favori isimlerinden ABD'li Serena Willams, İsviçreli Belinda Bencic'i 6-2 ve 6-1, Rus Maria Sharapova, Çek rakibi Klara Koukalova'yı 6-1 ve 6-2'lik, Sırp Ana Ivanoviç ise ABD'li genç tenisçi Madison Keys'i 6-1 ve 7-6'lık setlerle yenerek üst tura yükseldi.

Sharapova, 16 tenisçinin kalacağı 2. turda Christina McHale, Ivanoviç ise Bojana Jovanovski'ye karşı oynayacak. Williams ise üst turda, Shuai Peng-Kurumi Nara maçının galibiyle karşılaşacak.

Djokoviç'ten açıklama ve özür

Öte yandan, erkeklerde dünyanın 2. numaralı seri başı Sırp tenisçi Novak Djokoviç, sakatlığını geçmemesi üzerine Madrid'deki turnuvadan çekildiğini duyurdu. Masters 1000 serisinin Montecarlo'daki tunuvasında sağ el bileğinde meydana gelen sakatlığı geçmeyen Djokoviç, "Madrid'te oynayamayacağım için çok üzgünüm. Yılın en önemli turnuvalarından biri olan Madrid'te oynamak için elimden geleni yaptım ama maalesef sağ bileğimde tekrar iltihaplanma oluştu. Şimdi bir müddet ara verip, tedavi olacağım. Roma'ya hazır olmayı umuyorum" dedi.

10 yıl önce
default-profile-img