|
Reklam
Reklam
Spor

'Muhammed tavsiyelerimi dinlemedi'

Eski Beşiktaş Kulübü Yönetimi Kurulu Üyesi Seyit Ateş, siyah-beyazlı takımın altyapısında oynadığı dönemlerde geleceği parlak olarak görülen ancak profesyonel futbol hayatında inişli çıkışlı günler geçiren 20 yaşındaki Muhammed Demirci'nin, tavsiyelerini dinlemediğini söyledi.

Yeni Şafak
12:13 . 16/06/2015 Salı
AA

Geride kalan sezonun bir bölümünü Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da geçiren ancak bu takımdan devre arasında ayrılan Muhammed Demirci'ye küçük yaşından itibaren destek olan isimlerden biri olan Ateş, yaptığı açıklamada, genç Türk futbolcuların bakış açısının yanlış olduğunu savundu.Seyit Ateş, Norveç'in Rosenborg takımıyla deneme antrenmanlarına çıkan Muhammed'e büyük destek verdiğini belirterek, genç oyuncunun boyu ve kilosuyla ilgili yaşadığı sorunları para harcayarak çözdüklerini kaydetti. Ateş, "Muhammed 18 yaşına gelince bağımsızlığını ilan etti. Evlat, babasının sözünü dinlemeli. Anadolu'da bir laf vardır, 'arkasında beddua olanın iki yakası bir araya gelmez' diye" ifadelerini kullandı.Küçük yaşta Muhammed Demirci'yi Barcelona altyapısına götürdüklerini hatırlatan Ateş, şunları söyledi:"Muhammed'i Barcelona'ya götürdüğümde bu takımın altyapı antrenörü, 'Türk gençleri hayatı 18 ile 30 yaş arasına sıkıştırıyor. Bütün dünya zevklerini bu dönemde yaşamak istiyor. Halbuki dünya zevkleri 30'dan sonra yaşanır. Türk oyuncular bu mantaliteyi terk etmeli' ifadelerini kullanmıştı. Muhammed'e ben de 'saçlarını Ronaldinho'ya benzeteceğine, futbolunu benzet' tavsiyesinde bulunmuştum. Tavsiyelerimi dinlemedi."'Nereye geldiği belli'

Seyit Ateş, sözlerini dinlemeyen Muhammed Demirci'nin nereye geldiğinin belli olduğunu dile getirdi. Genç oyunculara İngiltere'de yıllarca forma giyen Tugay Kerimoğlu'nu örnek olarak gösteren Seyit Ateş, "Tugay Kerimoğlu, İngiltere gibi tutucu bir ülkede, yabancı bir futbolcu olarak takım kaptanlığı yaptı. Bir Türk'ün kaptan olması bile takdire şayandır. Tugay'ın belgeseli yapılmalı" ifadelerini kullandı. Muhammed'e bir futbolcunun nasıl yaşaması gerektiği konusunda örnek olabilecek futbolcuları anlattığını ancak genç oyuncunun kendisini dinlemediğini kaydeden Seyit Ateş, sözlerini şöyle tamamladı:"En yakınında önemli bir örnek var. Necip Uysal, 20'li yaşlarında Beşiktaş'a kaptan oldu. Herkese bu nasip olmaz. Futbolculuğu tartışılır. Kimisine göre çok iyi futbolcudur, kimine göre Beşiktaş'ta oynamaması gerekiyordur. Önemli olan Necip'in futbolculuk yaşantısı. Muhammed kardeşimiz, bunları örnek almadı."

#muhammed demirci
#Seyit Ateş
#beşiktaş
8 yıl önce
default-profile-img