|

Nobre'nin Alex üzüntüsü

Kayserisporlu golcü oyuncu Mert Nobre, bir dönem takım arkadaşı olan Brezilyalı Alex de Souza'nın futbolu bırakma kararına üzüldüğünü söyledi.

Yeni Şafak
11:25 - 5/12/2014 Cuma
Güncelleme: 09:30 - 5/12/2014 Cuma
AA
Nobre, yaptığı açıklamada, Alex de Souza ile Brezilya'da Cruzeiro ve Türkiye'de Fenerbahçe formalarıyla uzun yıllar birlikte futbol oynadıklarını hatırlattı.


Tecrübeli golcü, Alex'in çok yetenekli bir futbolcu olmasının yanında insani özellikleriyle de futbol oynadığı ülkelerde izler bıraktığını belirtti.


- "Alex bir futbol dahisiydi"


Brezilyalı oyuncunun futbolu bırakma kararını duyduğunda çok üzüldüğünü ifade eden Nobre, şöyle konuştu:


"Alex maalesef futbolu bırakacağını açıkladı, 'maalesef' diyorum çünkü üzüntü verici bir durum. Alex çok önemli bir futbol figürü, çok önemli bir futbol değeri. Alex maalesef futbol hayatını sonlandırıyor, bu futbol adına çok üzücü. Alex her zaman özlemle hatırlanacaktır çünkü çok kaliteli bir futbolcuydu. Onunla futbol oynamak çok keyifliydi. Alex bir futbol dahisiydi. Muhteşem bir futbol hayatını geride bırakacak. Türkiye'deki futbolseverlerin onu asla unutamayacağını düşünüyorum."


- "Türkiye'de antrenör olarak çalışmasını isterim"


Nobre, Alex'in futbolu bıraktıktan sonra antrenör olarak futbolun içinde yer alacağını açıklamasına ise sevindiğini dile getirdi.


Alex'in teknik direktörlüğünün de futbol kariyeri kadar parlak olmasını beklediğini vurgulayan Nobre, şunları kaydetti:


"Çok büyük futbolcuydu. Antrenörlükte de futbol oynarken nasıl stratejik hamleler yapıyorsa aynı hamleleri o akılcılığıyla devam ettirecektir. Türk futboluna çok uzun yıllar hizmet eden bir oyuncunun Türkiye'de antrenör olarak çalışmasını isterim. Türkiye'yi, ligi ve oynanan futbolu yakından bilen birisi. O yüzden Alex'in Türkiye'de teknik direktörlük yapması çok mantıklı olur. Bence Alex Türkiye'de teknik direktörlük yapmayı değerlendirmeli."


 19 yıllık futbol hayatında ülkesinde ve Türk futbolunda önemli izler bırakan Fenerbahçeli eski futbolcu Alex de Souza, profesyonel kariyerine Brezilya Birinci Futbol Ligi'nde pazar günü oynanacak Coritiba-Bahia maçıyla son vereceğini açıklamıştı.
#Futbol
#Nobre
#Alex
#Kayserispor
9 yıl önce
default-profile-img