DİĞER

Yıldızlar topluluğu Katalonya

İspanya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etmek isteyen Katalonya, dünya yıldızlarından oluşan bir kadro kurabilecek güce sahip olacak.

Selim Çakır Yeni Şafak

Geçtiğimiz günlerde İspanya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etmek için referandum oylaması yapan Katalonya Özerk yönetimine, İspanya hükümeti engel olmuştu. Büyük olayların yaşandığı referandumda Barcelona’nın Las Palmas ile oynadığı maç da seyircisiz oynanmıştı.

  • Bu gelişmeler sonrası Katalonya Özerk Yönetim Hükümeti, yasa dışı ilan edilen referandumda bağımsızlık hakkı kazandıklarını savundu.

Katalonya’nın bağımsızlığını savunan bazı futbolcuların İspanya Milli Takımı’nda oynamalarına tepkiler gelmiş, bu tepkiler sonrası Barcelonalı yıldız futbolcu Gerard Pique, milli takımı erken bırakma kararı alabileceğini gözyaşları içinde söylemişti.

Barcelonalı Pique ağladı: Problemse milli takımı bırakırım
Diğer

Barcelonalı Pique ağladı: Problemse milli takımı bırakırım

Barcelona'nın yıldız oyuncusu Gerard Pique gözyaşları içinde açıklamalarda bulundu. Katalonya Referandumu sırasında yaşanan olaylar hakkında, "Bence Milli Takım'a devam edebilirim. İspanya'da bugün olanları kabul etmeyen ve demokrasiye inanan pek çok insan var. Ama eğer yönetim gerçekten bir problem olduğumu düşünüyorsa, 2018'den önce milli takımı bırakırım" diyerek sözlerini noktaladı.

yenisafak.com Spor servisi olarak, biz de yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından bağımsızlığını kazanması durumunda Katalonya’nın muhtemel ilk 11’ini hazırladık. Kadroda, Real Madrid’den Barcelona’ya bir çok dünya yıldızının yer alması dikkat çekerken, böyle bir takımın uluslararası arenada nasıl bir başarı sağlayacağını açıkçası biz de çok merak ediyoruz…

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.