Teknoloji 192 MP çözünürlüğe sahip telefonlar geliyor

192 MP çözünürlüğe sahip telefonlar geliyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, kamerada çığır açacak yeni bir gelişmeye daha imza attı. Yapılan açıklama göre geliştirilen yeni işlemci ile birlikte bu yıl 192MP’e kadar kamera çözünürlüğüne sahip telefonlar piyasa sürülecek.

Haber Merkezi Diğer
Qualcomm'un Kıdemli Ürün Yönetim Direktörü Judd Heape verdiği röportajda, 64 MP ve hatta 100 MP kameralı akıllı telefonların bu yıl piyasaya sürülebileceğini belirtti.
Qualcomm'un Kıdemli Ürün Yönetim Direktörü Judd Heape verdiği röportajda, 64 MP ve hatta 100 MP kameralı akıllı telefonların bu yıl piyasaya sürülebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde XDA Developers’taki geliştiriciler, bazı Qualcomm işlemcilerin 192 MP‘e kadar kamera çözünürlüğünü desteklediğini açıklamıştı. Bu açıklamadan birkaç gün sonra Qualcomm Kıdemli Ürün Yönetim Direktörü Judd Heape verdiği röportajda, 64 MP ve hatta 100 MP kameralı akıllı telefonların bu yıl piyasaya sürülebileceğini söyledi.

Qualcomm: 100 MP kameralı telefonlara hazır olun!

Shiftdelete’in haberine göre akıllı telefonların kameralarında yüksek MP değerlerini kullanmak kağıt üzerinde mümkün. Ancak bununla birlikte bazı önemli özelliklerden de vazgeçmek gerekiyor. Sıfır denklanşör gecikmesi ve gürültü azaltma gibi bazı özelliklerin kullanılamaması şu an için bu rekabetin önündeki en büyük engel.

Tüm bunlara rağmen 32 MP ve 48 MP kameralar, yakında önemini kaybedebilir gibi gözüküyor. Heape yaptığı açıklamada, bu yılın sonuna doğru 64 MP ve 100 MP kameralı telefonların piyasaya sürülmesini beklediğini belirtti. Üstelik bu markaların birden fazla olduğunu da açıkladı. Son zamanlarda markaların Megapiksel rekabeti içinde olduğunu göz önünde bulundurursak bu durumun doğru olabileceğini düşünebiliriz.

Apple, Samsung ve Google gibi markalar ise genelde bu yönde ilerlemeyen şirketler. Bu üç şirket, daha kaliteli ve daha ayrıntılı fotoğraflar çekebilmesi için, telefonlarında daha düşük MP kameraya yer vermeyi tercih ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.