Teknoloji Amazonda ofis ya da evden çalışma sürecini birim yöneticileri kararlaştıracak

Amazon'da ofis ya da evden çalışma sürecini birim yöneticileri kararlaştıracak

Koronavirüs ile mücadele devam ederken şirketler de hem ofislerden hem de uzaktan çalışmaya dayalı karma sistemler üzerine yoğunlaşıyor. Amazon, yeni yaptığı açıklamayla birlikte sözün birim şeflerine bırakıldığını ve ofislere dönüşte hibrit bir sistem uygulanacağını duyurdu. Yani aslına bakılırsa çözümü doğrudan şirkette birimlerin başında olan yöneticiler karara bağlayacak.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Amazonda ofis ya da evden çalışma sürecini birim yöneticileri kararlaştıracak
Amazon

Apple,Google ve Facebook gibi dev şirketler, 'uzaktan çalışma' süreciyle alakalı yeni kararlar almaya devam ediyor. Bu noktada Amazon'un yeni çözümü kararı birim yöneticilerine bırakmak. Şirket, haftada en az üç gün işe gelineceğini özellikle belirterek; pandeminin devam eden karmaşıklığının de farkında olduklarını belirtti.

Temmuz itibariyle göreve gelen Amazon CEO'su Andy Jassy'nin konuyla alakalı açıklaması ise şöyle:

    Çoğunlukla uzaktan çalışmaya devam eden ekiplerin, uzaktan ve ofise farklı kombinasyonlarla çalışacak ekipler olmasını ve yine de, ekibin çoğunlukla ofiste çalışmasıyla müşterilere en iyi hizmetin verildiğine karar verecek diğer ekiplerin olmasını bekliyoruz.

Şirket, çoğu ekibin planlarını geliştirmek ve iletmek için birkaç haftaya ihtiyacı olduğunu umuyor. Bu arada Apple, Facebook ve Google, 2022'nin başından itibaren ofislere kademeli dönüşleri başlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurmuştu: Kurduğu şirkette görevinden ayrıldı
EKONOMİ
Geçtiğimiz günlerde duyurmuştu: Kurduğu şirkette görevinden ayrıldı

Amazon toplamda 600 Çinli satıcıyı yasakladı
TEKNOLOJİ
Amazon toplamda 600 Çinli satıcıyı yasakladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.