Teknoloji Balıkesirden 87 projeye TÜBİTAK desteği

Balıkesir’den 87 projeye TÜBİTAK desteği

TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme programı başvuru sonuçları açıklandı. Balıkesir’de toplam 87 okul Bilim Fuarı Projesi desteklenmeye değer bulundu.

Haber Merkezi İHA
Balıkesir'den rekor
Balıkesir'den rekor

  • TÜBİTAK Bilim Fuarı Balıkesir İl Temsilcisi Prof. Dr. Fatih Satıl, 2020 yılında okullarda sergilenecek olan 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları hakkında açıklamalarda bulundu. “Bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen 30 farklı tematik alandan Türkiye genelinde 12 bin 832 okulun sunmuş olduğu projeler, alanında uzman akademisyenler ve eğitimciler tarafından değerlendirildi.

Birçok büyükşehiri geçti

Değerlendirme neticesinde 81 ilde yer alan 6 bin 511 okuldan yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencinin hazırlamış olduğu projeler destek almaya hak kazandı. Balıkesir’de ise toplam 87 okul Bilim Fuarı Projesi desteklenmeye değer bulundu

Xiaomi CEO'su iPhone ile yakalandı: Tepki toplayınca paylaşımını sildi
TEKNOLOJİ
Xiaomi CEO'su iPhone ile yakalandı: Tepki toplayınca paylaşımını sildi

Bilim fuarlarına çok önem verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Fatih Satıl,

  • “Çocuklarımızda merak uyandıracak, gözlem, eleştirel düşünme, analiz ve sentez gibi becerilerini geliştirecek çalışmalara ihtiyacımız var. İşte bu noktada, Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, bu bilimsel bilgilerin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlayacak bir uygulamadır. Okullarımızın düzenleyeceği bu bilim fuarları sayesinde çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride belki de ülke yararına olacak büyük bir buluşun mimarı olacaklardır” açıklamasında bulundu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.