Teknoloji Instagram kesintiler sırasında uygulama içi bildirim gönderecek

Instagram kesintiler sırasında uygulama içi bildirim gönderecek

Instagram, sosyal ağda yaşanan kesintiler sebebiyle yeni stratejiler geliştiriyor. Kullanıcıların süreçle alakalı bilgi almasını sağlamak amacıyla kesintilerde uygulama içi bildirim gönderilecek. İlk etapta ABD'de test edilen özelliğin ardından birçok farklı ülkeye açılması bekleniyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Instagram kesintiler sırasında uygulama içi bildirim gönderecek
Instagram

Geçtiğimiz hafta Facebook, Instagram ve WhatsApp 'tarihi' denilebilecek bir çöküş yaşadı. Her üç servise de 6 saatten daha uzun süre erişim sağlanamadı. Şirket yaptığı açıklamalarda kullanıcı verilerinin olumsuz etkilenmediğini belirtse de aslında birçok kişi aynı kanaatte değil.

Şimdi ise teknik sorunları uygulama içinde küçük bir açıklama metniyle gösterecek bir yapı planlanıyor. Daha doğrusu servislerde herhangi bir problem yaşandığında uygulama içinde çeşitli bilgiler gösterilecek.

Instagram, bildirimlerin yalnızca elzem zamanlarda gönderileceğinin de altını çiziyor. İlk etapta ABD'de test edilecek olan özelliğin daha sonrasında diğer ülkelerde de aktif hale gelmesi bekleniyor.

WhatsApp Facebook ve Instagram çöktü
TEKNOLOJİ
WhatsApp Facebook ve Instagram çöktü

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü: Peki sosyal medyanın fişini kim çekti?
OYNAT 05:43
Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü: Peki sosyal medyanın fişini kim çekti?
Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü. Bu büyük çöküşte sosyal ağlara 7 saat erişilemedi. Facebook, özür dileyip kişisel verilerin çalınmadığını duyursa da birçok kullanıcı bu açıklamaya kulak asmıyor.Peki ama sosyal medyanın fişini kim çekti?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.