Teknoloji iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu

iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu

Birkaç hafta önce tanıtılan iPhone 13 için Türkiye'deki servis ve teknik destek ücretleri belli oldu. Kullanıcıların garanti kapsamı haricindeki pil değişimleri için 649 TL ödemesi gerekiyor. Ekran söz konusu olduğunda ise modele bağlı olarak rakam değişiyor. En uygun ekran değişimi ise iPhone 13 mini'de gerçekleşiyor ve fiyat 2349 TL.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu
iPhone 13

Apple, bundan birkaç hafta önce iPhone 13 ailesini tanıttı. Son olarak, iPhone 12 ile kıyaslandığında bir dizi yeni özellik sunan serinin teknik destek fiyatları da açıklandı. Garanti şartları dışında kalan iPhone 13'ler için pil ve ekran değişimlerinde ücret hayli yüksek.

iPhone 13 pil değişim ücretleri

iPhone 13 ailesindeki pil değişim fiyatlandırmaları sabit olarak 649 TL şeklinde belirlenmiş. Bu rakam aslında diğer modeller için de geçerli. Ek olarak asıl fark ise iPhone 13'ün ekran değişimlerinde başlıyor.

iPhone 13 ailesinde en uygun fiyatlı ekran değişimi mini modelinde gerçekleşiyor ve rakam 2349 TL.
iPhone 13 ailesinde en uygun fiyatlı ekran değişimi mini modelinde gerçekleşiyor ve rakam 2349 TL.

iPhone 13 ekran değişim ücretleri

iPhone 13'lerde ekran değişimi 2349 TL'den başlıyor. Bu rakam ufak boyutlu ekrana sahip olan mini modeli için geçerli elbette. Liste iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro olarak değişiyor, elbette rakamlar da.

  • iPhone 13 mini ekran değişimi: 2349 TL
  • iPhone 13 ekran değişimi: 2749 TL
  • iPhone 13 Pro: 2749 TL
  • iPhone 14 Pro Max: 3199 TL

Garanti dışında kalan iPhone 13'ler için diğer onarım ücretleri ise epey fazla. Zira iPhone 13 mini'de bu onarımlar için ödenmesi gereken tutar 5559 TL civarında. Ayrıca iPhone 13'te 6459 TL, iPhone 13 Pro'da 7499 TL ve iPhone Pro Max'te ödenmesi gereken rakam 8299 TL'ye çıkıyor.

iPhone 13 ailesinin Türkiye'deki stokları eridi
TEKNOLOJİ
iPhone 13 ailesinin Türkiye'deki stokları eridi

İngiltere'de ülke genelini kapsayan sıcak hava dalgasına ilişkin
Dünya

İngiltere'de ülke genelini kapsayan sıcak hava dalgasına ilişkin "üçüncü derece sıcaklık" uyarısı yapıldı

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansınca (UKHSA) yayımlanan üçüncü derece sıcaklık uyarısı 14 Ağustos'a kadar sürecek. Ülkenin bazı bölgelerinde sıcaklığın 35 santigrat dereceye çıkması bekleniyor.
Dört yaşındaki çocukta maymun çiçeği tespit edildi
Hayat

Dört yaşındaki çocukta maymun çiçeği tespit edildi

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya’da 4 yaşındaki bir çocukta maymun çiçeği virüsü tespit edildiğini duyurdu.

Dünyada hızla artan maymun çiçeği virüsü Almanya’da çocuklara da sıçradı. Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, Pforzheim kentinde enfekte olan 2 yetişkin ile yaşayan 4 yaşındaki bir kız çocuğunda maymun çiçeği virüsünün tespit edildiği bildirildi

ABD'de tarım dışı verimlilik ikinci çeyrekte beklenenden az düşüş gösterdi
Dünya

ABD'de tarım dışı verimlilik ikinci çeyrekte beklenenden az düşüş gösterdi

ABD'de tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,6 azalarak beklenenden az düşüş gösterirken, birim emek maliyeti yüzde 10,8 artarak beklentileri aştı. ABD Çalışma Bakanlığı, nisan-haziran dönemine ilişkin tarım dışı iş gücü verimliliği ve birim emek maliyeti verilerini açıkladı. Buna göre, ülkede tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 4,6 azaldı. Söz konusu veriye ilişkin piyasa beklentisi, yüzde 4,7 azalması yönündeydi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.