Teknoloji iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu

iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu

Birkaç hafta önce tanıtılan iPhone 13 için Türkiye'deki servis ve teknik destek ücretleri belli oldu. Kullanıcıların garanti kapsamı haricindeki pil değişimleri için 649 TL ödemesi gerekiyor. Ekran söz konusu olduğunda ise modele bağlı olarak rakam değişiyor. En uygun ekran değişimi ise iPhone 13 mini'de gerçekleşiyor ve fiyat 2349 TL.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
iPhone 13 ailesinin pil ve ekran değişim ücretleri belli oldu
iPhone 13

Apple, bundan birkaç hafta önce iPhone 13 ailesini tanıttı. Son olarak, iPhone 12 ile kıyaslandığında bir dizi yeni özellik sunan serinin teknik destek fiyatları da açıklandı. Garanti şartları dışında kalan iPhone 13'ler için pil ve ekran değişimlerinde ücret hayli yüksek.

iPhone 13 pil değişim ücretleri

iPhone 13 ailesindeki pil değişim fiyatlandırmaları sabit olarak 649 TL şeklinde belirlenmiş. Bu rakam aslında diğer modeller için de geçerli. Ek olarak asıl fark ise iPhone 13'ün ekran değişimlerinde başlıyor.

iPhone 13 ailesinde en uygun fiyatlı ekran değişimi mini modelinde gerçekleşiyor ve rakam 2349 TL.
iPhone 13 ailesinde en uygun fiyatlı ekran değişimi mini modelinde gerçekleşiyor ve rakam 2349 TL.

iPhone 13 ekran değişim ücretleri

iPhone 13'lerde ekran değişimi 2349 TL'den başlıyor. Bu rakam ufak boyutlu ekrana sahip olan mini modeli için geçerli elbette. Liste iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro olarak değişiyor, elbette rakamlar da.

  • iPhone 13 mini ekran değişimi: 2349 TL
  • iPhone 13 ekran değişimi: 2749 TL
  • iPhone 13 Pro: 2749 TL
  • iPhone 14 Pro Max: 3199 TL

Garanti dışında kalan iPhone 13'ler için diğer onarım ücretleri ise epey fazla. Zira iPhone 13 mini'de bu onarımlar için ödenmesi gereken tutar 5559 TL civarında. Ayrıca iPhone 13'te 6459 TL, iPhone 13 Pro'da 7499 TL ve iPhone Pro Max'te ödenmesi gereken rakam 8299 TL'ye çıkıyor.

iPhone 13 ailesinin Türkiye'deki stokları eridi
TEKNOLOJİ
iPhone 13 ailesinin Türkiye'deki stokları eridi
Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.