|

Jeff Bezos'un telefonu hacklendi

Siber saldırılar günümüzün en büyük sorunlarından birisi haline geldi. Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos bile bu saldırılardan etkilenebiliyor. Amazon’un CEO’su olan Bezos’un telefonu Suudi Arabistan tarafından hacklendiği iddia ediliyor.

Yeni Şafak
10:52 - 2/04/2019 Salı
Güncelleme: 11:46 - 2/04/2019 Salı
Diğer
Jeff Bezos
Jeff Bezos

The Daily Beast gazetesinde yer alan habere göre, Jeff Bezos, şu sıralar Suudi Arabistan tarafından mercek altına alındı. Daha önce adı American Media Inc ile ilgili şantaj haberleriyle geçen Bezos, bu defa ise Suudiler tarafından hacklenmiş olabilir. Bunu ortaya çıkartan kişi ise, Jeff Bezos'un tuttuğu Gavin de Becker. Dünyanın en etkili insanlarını korumakla ünlü Gavin de Becker tarafından yapılan açıklamaya göre, Suudiler, Bezos'un telefonuna erişerek bazı özel bilgileri edinmişler. Suudiler'in Bezos'un telefonuna sızmak için ise en önemli neden ise Cemal Kaşıkçı suikasti.

Bilindiği gibi Jeff Bezos, yalnızca Amazon'un sahibi değil; aynı zamanda ilk sayısını 1877 yılında çıkartmış köklü gazete Washington Post'un da sahibi. Suudilerin, Bezos'un telefonunu hack'lemekteki sebebinin, Washington Post'ta Cemal Kaşıkçı suikasti ile ilgili yayınlanan haberlerle ilişkili olabileceği söyleniyor. Ancak bu konu henüz netlik kazanmış değil, araştırmalar sürüyor.

#Jeff Bezos
#Amazon
#Washington Post
#Siber saldırı
5 yıl önce