Teknoloji Kripto para madencileri çiftçilere para kazandırıyor

Kripto para madencileri çiftçilere para kazandırıyor

İzlandalı çiftçiler kripto para madencilerinin ilgi odağı olmaya başladı. Kendi elektriğini fazlasıyla üretebilen bu çiftçiler madencilere ucuz elektrik sağlıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İzlanda’da birçok çiftçi elektrik enerjisi ihtiyacını jeotermal enerji ile karşılıyor.
İzlanda’da birçok çiftçi elektrik enerjisi ihtiyacını jeotermal enerji ile karşılıyor.

İzlanda’nın çiftçileri krtipto para madencilerinin büyük ilgisini çekmeye başladı. Masrafları azaltabilmek için çiftçiler ile ortak çalışan madenciler, ülkede tesis kurmaya başladı.

İzlanda’da birçok çiftçi elektrik enerjisi ihtiyacını jeotermal enerji ile karşılıyor. İhtiyacından fazlasını üreten çiftçiler ürettikleri fazladan enerjiyi ihtiyacı olanlara satabiliyor. Hennesdottir isimli kripto madenciliği yapan firma ise çiftçilerin fazladan ürettiği enerjiyi çiftçilerde uygun fiyata alarak tesisinde kullanmaya başladı.

Yüksek elektrik tüketim maliyetlerine neden olan kripto para madencilerinin ilgi odağı olmaya başlayan İzlandalı çiftçiler içinde bu tesisler gelir kaynağı haline dönüşmeye başladı. Yakın zaman İzlanda’’nın kripto para madencilerinin ilgi odağı olması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.