|

LG'nin CEO'su istifa etti

Güney Koreli teknoloji devinin CEO'su Jong-Seok görevini bıraktı. LG'nin yeni CEO'su 1 Ocak'tan itibaren Juno Cho olacak.

Yeni Şafak
10:18 - 29/11/2014 Cumartesi
Güncelleme: 08:20 - 29/11/2014 Cumartesi
Diğer

Mobil dünyasının başarılı üreticilerinden LG, Jong-Seok'un yerine yeni CEO atadı. Şirketin son yayınlanan çeyrek raporlarında akıllı telefon satışlarını ciddi oranda artırdığı gözlenmişti.


SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE AYRILIYOR

Önemli başarıların altına imza atan şu anki CEO Park Jong-Seok sağlık sorunlarına gerekçe göstererek görevden ayrılmak istediğini yönetim kuruluna bildirdi. Park Jong-Seok her ne kadar CEO’luk görevinden ayrılmış olsa da, 1 Ocak’tan itibaren yerine geçerek mobil bölümde dizginleri eline alacak Juno Cho’nun bir numaralı teknoloji danışmanı olacak. Juno Cho halihazırda LG'nin başkanlık görevini yürütüyor.


TECRÜBELİ BİR İSİMDİ

Juno Cho 2000-2007 yılları arasında LG’nin Kuzey Amerika Mobil iş stratejilerini yönetmiş ve mobil alanda tecrübeli bir isim. Juno Cho geçmiş yıllardaki tecrübesi ve Park Jong-Seok’un son yıllardaki başarısı dikkate alındığında, LG’nin mobil bölümü ilerleyen dönemlerde başarısını artırarak sürdüreceğe benziyor.


BAŞARILI BİR PERFORMANS

LG G2 ve daha başarılı bir satış performansı elde eden LG G3 şirketin en önemli ürünleri olmayı başardı. Yine giriş ve orta seviyede L serisi akıllı telefonlar kayda değer satışlar elde etti. LG cephesinde işler yolunda gidiyor.

#lg ceo
#lg istifa
#lg müdür
10 yıl önce