Teknoloji Samsung, yeni nesil üçe katlanan telefon konseptini paylaştı

Samsung, yeni nesil üçe katlanan telefon konseptini paylaştı

Samsung, gelecek vizyonu kapsamında üçe katlanan akıllı telefonun çizim görsellerini paylaştı. Maliyetlerin düşmesiyle birlikte önümüzdeki yıllarda bu tip ürünler piyasaya çıkabilir.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Samsung
Samsung

Samsung, katlanabilir telefon konseptindeki modellerini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene Mobile World Congress kapsamında Galaxy Fold'u gösteren şirket, bu tasarımı daha da geliştirmeye çalışıyor. Hatta son olarak üçe katlanan akıllı telefonla alakalı çizim görselleri de paylaşıldı. Samsungiçin katlanabilir formdaki akıllı telefonlar gelecek vizyonu olarak görülüyor.

Samsung'un katlanabilir ekranlara yönelik çalışmaları devam ediyor. Hatta üçe katlanabilir ekranlı akıllı telefon konsepti geliştiriliyor.

Samsung Display'in yeni konsepti, üç kez katlanan akıllı telefonu gösteriyor

Yeni çizimler, Samsung Display ekranların nasıl günlük yaşamın bir parçası haline geldiğine ve gelecekteki ekranların nasıl sürdürülebilirlik sağlayacağına dair kavramları anlatıyor. Paylaşılan görüntü, tıpkı GalaxyZ Fold 2'deki gibi dikdörtgen şekilde açılan bir telefonu gösteriyor. Aradaki fark, cihazın aslında üç kez katlanabilmesi. Ve ikinci bir 'kapak ekrana' sahip olması.

Esnek ekran konusunda da bu tarz bir konsept söz konusu. Ekran kıvrılıp rulo şeklindeki özel bölüme giriyor.

Esnek ekran konusunda da çalışıyor

İkinci bir görüntü ise üçe katlanan telefonun aksine esnek yapıya işaret ediyor. Bu büyük ekran aslında şu anda tabletlerdekine benzer şekilde masaya konulduğunda bir tablet gibi kullanım sunuyor. Ama esnek yapı sayesinde fotoğrafta da görülen beyaz ruloya toplanabiliyor.

Bu fikirler yeni değil ve daha önce de diğer teknoloji şirketleri benzer görevleri yerine getiren ürünleri sergilemişti. Aslında TCL'nin bu yılın başlarında üçe katlanmış bir telefon prototipini ve geçen ay katlanabilir bir ekranını da görmüştük. LG'nin ayrıca bir ProjectB altında kendi katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığı da bilgiler arasında. Ancak Samsung'un bu deneysel çalışmaları geniş çapta şirketin vizyonunun bir parçası denilebilir.

Bu görüntüler bir yandan Samsung Display'in gövde gösterisi yaptığı anlamı da taşıyor. Zira görseller bu ekranları üretme kapasitesine sahip olduğunu söyleme şekli olarak görülüyor. Ancak uygulanabilirlik, pratik ve uygun fiyatlı ürünler düşünüldüğünde bu projelerin hayata geçip geçmeyeceği çok farklı bir konu.

Abone Ol Google News
Bakan Çavuşoğlu Azerbaycanlı mevkidaşı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi
Gündem

Bakan Çavuşoğlu Azerbaycanlı mevkidaşı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la telefonda görüştü. İkili görüşmede korsanların öldürdüğü denizcinin Azerbaycan'a gönderilmesi ve iş birliği konuşuldu.
Türkiye'yi ağlatan video kurgu çıktı su satan çocuğun ailesi isyan etti: Abisinin arkadaşları kandırdı
Hayat

Türkiye'yi ağlatan video kurgu çıktı su satan çocuğun ailesi isyan etti: Abisinin arkadaşları kandırdı

Bağcılar'da su satan çocukla ilgili bir video sosyal medyada hızla yayıldı. Çok konuşulan o video kurgu çıktı. Çocuğun annesi S.K., YouTuber Fariz'in büyük oğlunun arkadaşları olduğunu ve küçük çocuğu eğlenceli bir video çekmek için kandırdıklarını söyleyerek, ''Ben çocuğumun su satan bir çocuk olarak görünmesinden hoşlanmadım'' ifadelerini kullandı. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan da konuyla ilgili yasal işlem başlatacaklarını duyurdu.
Asiltürk'ten ittifak açıklaması: Seçime bir hafta kala buna karar verilir
Gündem

Asiltürk'ten ittifak açıklaması: Seçime bir hafta kala buna karar verilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü Ankara'daki evinde ziyaret etmişti. Sürpriz görüşmenin ardından kulislerde

“Saadet Partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor?” sorusu konuşulmaya başlamıştı. Ziyaretin içeriğine dair Erdoğan’ın açıklamalarının üzerine bir şey söylemeyeceğini belirten Asiltürk, partisinin gelecekte hangi ittifak içerisinde bulunacağıyla ilgili, “Seçime bir hafta kala buna karar verilir” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.