Teknoloji Twitter yeni reklam sistemini test etmeye başladı

Twitter yeni reklam sistemini test etmeye başladı

Twitter, hem Android hem de iOS için tweet'lar arasında reklam gösterme seçeneklerini başlattı. Böylece kullanıcılar herhangi bir tweet altına verilen cevaplarda ilk, üçüncü ve sekizinci tweet'ten sonra reklam gösterecek.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Twitter yeni reklam sistemini test etmeye başladı
Twitter

Twitter, uzun süredir konuşulan reklam sistemini yakında hayata geçirecek gibi görünüyor. Şu anda test aşamasında değerlendirilen sistem, konuşmaların tam ortasında çeşitli reklamlar çıkmasını sağlıyor.

Yeni reklam formatı, hem iOS hem de Android'de deneniyor ve Twitter gelirlerinden sorumlu olan Bruce Falck, konuyla alakalı ufak bir açıklama da yapıyor:

    Bir tweet'e verilen ilk, üçüncü veya sekizinci yanıttan sonra reklamlar göreceksiniz. Yeni konuşma içi reklamların görünümü şu şekilde.

Sohbet içi reklam beklendiği gibi görünüyor. Ancak önümüzdeki süreçte çeşitli revizelerle tasarım önemli oranda değişebilir.

Twitter zaten halihazırda zaten oldukça fazla uyaranın olduğu bir sosyal ağ. Özellikle potansiyel olarak çok fazla tweet gözüktüğü için dikkat dağınıklığı yaşanabiliyor. Reklamların nasıl dikkat çekici hale getirileceği ise merak konusu.

Twitter sahte Türk kullanıcı hesaplarını onaylayarak mavi tik verdi: Haziranda açılmışlar takipçileri ortak
TEKNOLOJİ
Twitter sahte Türk kullanıcı hesaplarını onaylayarak mavi tik verdi: Haziranda açılmışlar takipçileri ortak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.