Teknoloji WhatsAppta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı

WhatsApp'ta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı

WhatsApp, uzun süredir gündemde olan Uçtan Uca Şifreleme sistemini hayata geçirmiş durumda. Yani bu sayede sohbetler, fotoğraflar, videolar ve ses dosyaları güvenli şekilde yedeklenebiliyor. Böylece içeriklere üçüncü şahısların ya da şirketlerin erişmesi mümkün olmuyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
WhatsAppta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı
WhatsApp

WhatsApp, yedekleme için bir süredir konuşulan 'Uçtan Uca Şifreleme' sistemini hayata geçirdi. Yani böylece artık buluta sohbetler artık çok daha güvenli bir şekilde saklanıyor. Üstelik metin, fotoğraf, video ya da ses dosyalarının ayrı ayrı yedeklenmesini sağlayan bir yapı da test ediliyor.

Konuyla alakalı olarak WhatsApp'ın resmi blog sayfasında yapılan açıklama ise şu şekilde:

    WhatsApp, basit bir fikir temel alınarak geliştirildi: Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaştığınız her şey, onlarla aranızda kalır. Beş yıl önce, uçtan uca şifreleme özelliğini varsayılan olarak ekledik. Bu özellik, bugün 2 milyardan fazla kullanıcı arasında dolaşımda olan günlük 100 milyarı aşkın mesajı korumaktadır.

Böylece WhatsApp artık hem Android hem de iCloud yedekleme konusunda Uçtan Uca Şifreleme sistemi sunmuş oluyor. Bu da aslında güvenli yedekleme anlamına geliyor.

WhatsApp yedekleme konusuna yeni çözümler getiriyor
TEKNOLOJİ
WhatsApp yedekleme konusuna yeni çözümler getiriyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.