Teknoloji WhatsAppta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı

WhatsApp'ta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı

WhatsApp, uzun süredir gündemde olan Uçtan Uca Şifreleme sistemini hayata geçirmiş durumda. Yani bu sayede sohbetler, fotoğraflar, videolar ve ses dosyaları güvenli şekilde yedeklenebiliyor. Böylece içeriklere üçüncü şahısların ya da şirketlerin erişmesi mümkün olmuyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
WhatsAppta nihayet Uçtan Uca Şifreli yedekleme başladı
WhatsApp

WhatsApp, yedekleme için bir süredir konuşulan 'Uçtan Uca Şifreleme' sistemini hayata geçirdi. Yani böylece artık buluta sohbetler artık çok daha güvenli bir şekilde saklanıyor. Üstelik metin, fotoğraf, video ya da ses dosyalarının ayrı ayrı yedeklenmesini sağlayan bir yapı da test ediliyor.

Konuyla alakalı olarak WhatsApp'ın resmi blog sayfasında yapılan açıklama ise şu şekilde:

    WhatsApp, basit bir fikir temel alınarak geliştirildi: Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaştığınız her şey, onlarla aranızda kalır. Beş yıl önce, uçtan uca şifreleme özelliğini varsayılan olarak ekledik. Bu özellik, bugün 2 milyardan fazla kullanıcı arasında dolaşımda olan günlük 100 milyarı aşkın mesajı korumaktadır.

Böylece WhatsApp artık hem Android hem de iCloud yedekleme konusunda Uçtan Uca Şifreleme sistemi sunmuş oluyor. Bu da aslında güvenli yedekleme anlamına geliyor.

WhatsApp yedekleme konusuna yeni çözümler getiriyor
TEKNOLOJİ
WhatsApp yedekleme konusuna yeni çözümler getiriyor
2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor
Gündem

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor

Programı çerçevesinde ihaleye çıkan projenin başlangıç toplantısına ilgili paydaşları olan; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve proje ekibi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomi ve Sosyal Gelişim Departmanı Başkan Yardımcısı Laurent Guırkınger ve Delegasyon Sektör Yöneticisi Asuman Özaltay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Raci Bayer, bakanlık teknik personeli ile ihaleyi kazanan proje müşaviri ve yüklenici firmaların yetkilileri katıldı.
Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir
Ekonomi

Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir

Çok sayıda sektörün kabusu haline dönüşen stokçuluk çiğ köfteye de sıçradı. Son dönemde hammadde bulmakta zorluklar yaşandığına dikkat çeken Çiğ Köfte Üreticileri Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Orhan Güzelaydın, stokçuluk yapıldığını ve bundan sektörün ve dolayısıyla vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Güzelaydın, sürecin bu şekilde ilerlemesi halinde ise çiğ köftenin artık ekonomik olmaktan çıkabileceği noktasında da uyarıda bulundu.
Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı
Dünya

Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı

Belarus-Polonya sınırında yaşam mücadelesi veren göçmenler, Belarus tarafında sınıra bir kilometre mesafede kurulan Göçmen Merkezi’nde soğuk ve açlıkla mücadele ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.