|

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vali ve kaymakamlara seçim görevi: Sandığa gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz

Semih Bozkuş
21:11 - 10/01/2024 Çarşamba
Yeni Şafak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, 31 Mart'ta yapılması planlanan seçimlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandığa gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz." dedi. Erdoğan, "Sürecin baştan sona sorunsuz sıkıntısız emin bir şekilde yürümesini gözeterek öncelikle sizler yapacaksınız." ifadeleriyle de vali ve kaymakamlara önemli görevler düştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Valiler Buluşması programında konuştu.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının bir bölümünü 31 Mart'ta yapılması planlanan yerel seçime ayırdı.

Seçim sürecinde diğer vakitlere göre biraz daha sertleşen rekabeti, ülkeyi karıştırmak için kullanmak isteyenlerin olacağını ifade eden Erdoğan, "Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart'ta da sandığa gölge düşürülmesine hep beraber izin vermeyeceğiz." dedi.

Bu konuda vali ve kaymakamlara da sorumluluk düştüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sürecin baştan sona sorunsuz, sıkıntısız, emin bir şekilde yürümesini gözeterek öncelikle sizler yapacaksınız. Adalet teşkilatımız, seçim kurullarımız, emniyet teşkilatımız ve diğer destek birimlerimiz kendi sorumluluk alanlarındaki işleri ifa ederken sizler de koordinasyonu sağlayacaksınız." dedi.

"Sandığa gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart'ta da sandığa gölge düşürülmesine hep beraber izin vermeyeceğiz. Bunu da adayların çalışmalarını hukuki sınırlar içinde rahatça yapabilmelerine yardımcı olarak, her vatandaşımızın seçim günü gönül rahatlığıyla oyunu kullanabilmesini sağlayarak, sandıklardaki oy sayımının güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini temin ederek, sonuçların ilanının ve sonrasındaki işlemlerin sağlıklı olarak işlediğinden emin olarak, velhasıl sürecin baştan sona sorunsuz, sıkıntısız, emin bir şekilde yürümesini gözeterek öncelikle sizler yapacaksınız. Adalet teşkilatımız, seçim kurullarımız, emniyet teşkilatımız ve diğer destek birimlerimiz kendi sorumluluk alanlarındaki işleri ifa ederken sizler de koordinasyonu sağlayacaksınız. Her ihtimali göz önüne alan ve alternatif çözüm yollarını anında devreye sokacak bir yaklaşımla inşallah bu seçimleri de suhuletle, tam bir demokratik olgunluk içerisinde neticelendireceğimize inanıyorum."

#Yerel Seçim
#Oy
#Sandık
#Seçim
#Cumhurbaşkanı
#Recep Tayyip Erdoğan
5 ay önce