Yazarlar Kürdistana oy verecekmiş, yani CHPye

‘Kürdistan’a oy verecekmiş, yani CHP’ye…

Hasan Öztürk
Hasan Öztürk Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

“Bizim aramızda ittifak mittifak yok” diyor. “Her yerde aday gösterdik”diye bas bas bağırıyor. “28 Şubat döneminin askeri, hakimi, sivil toplum temsilcisi bizi desteklemeli” diyerek geçmiş müktesebatını ayaklar altına alıyor. Yaşı ilerlemiş hacı amcaların geçmişin bir zerre hatırına yürüyüp geldiği meydanda gözünün içine baka baka yalan söylüyor. İzlerken insanın midesi kalkıyor.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Hasan Öztürk : ‘Kürdistan’a oy verecekmiş, yani CHP’ye…
Haber Merkezi 03 Mart 2019, Pazar Yeni Şafak
‘Kürdistan’a oy verecekmiş, yani CHP’ye… yazısının sesli anlatımı ve tüm Hasan Öztürk yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!

KARMAKARIŞIK İTTİFAK: CHP’NİN ATATÜRKÇÜSÜ, SP’NİN HACI AMCASI, HDP’NİN KÜRTÇÜSÜ, İP’İN TÜRKÇÜSÜ

Tek ittifakımız İyi Parti (İP) ile” diye ısrar ediyor. “Sandıkta ittifak” diye bir kavramdan söz ediyor. İnkar ederken ikrar ediyor. “Ne beka meselesi..!” diye efeleniyor. “Amerika’nın kontrolündeki PYD Türkiye’ye mi saldıracak? Yok öyle şey” diyerek tek gözüyle değil çift gözüyle PKK’ya göz kırpıyor. Sonra da “Atatürkçülükten” söz ediyor.

Ben eski iç işleri bakanıyım” diyerek, bir dönemi hatırlatma ihtiyacı hissediyor. O dönemin “faili meçhuller dönemi” olduğunu bilerek o hatırlatmayı yapıyor. O dönemdeki politikalara sahip çıkıp, bugün PKK’ya çift gözüyle göz kırpanla “ittifak sözleşmesi” imzalıyor.

Eş başkanları, “Kürdistan’da kazanmak”tan, “Batı’da kaybettirmek”ten söz ediyor. Büyük şehirlerde aday çıkarmıyorlar. Kandil’deki çatal dil, “CHP ile HDP yerelde her zaman iş birliği içinde” diyor. “31 Mart’ta politikalarımızın ne derece doğru olduğu ortaya çıkacak” diye devam ediyor.

CHP’nin Atatürkçüsü, Saadet’in (SP) hacı amcası, HDP’nin Kürtçüsü, İP’in Türkçüsü iradesine ipotek koyanların ardı sıra gidip sandıkta “Karmakarışık ittifak”a oy vermeye hazırlanıyor!

‘KARMAKARIŞIK İTTİFAK’ÇILAR “MIŞ” GİBİ YAPARKEN FAŞ OLAN GERÇEKLER

Karmakarışık ittifak’ın “mış” gibi yapıp, gerçek niyetini saklamaya çalışması sırıta dursun, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen haberler ve görüntüler olup biteni bütün çıplaklığıyla faş ediyor.

PKK’dan hüküm giymiş eski bir hükümlü Güneydoğu’da bir ilden SP’nin adayı oluyor. Sosyal medyanın gücünün farkına varmış olacak ki algıları oradan yönetmeye kalkıyor. Nefretinin şehvetiyle tutup bilmem ne ülkesindeki bir perişan çocuğu “İşte memleketimizdeki çocukların hali” diyerek paylaşıyor. Yalan olduğu söylendiği halde, utanmıyor, sıkılmıyor!

Yine bir tanesi, Adıyaman’dan “Karmakarışık ittifak”ın adayı oluyor. Bilmem ne ülkesindeki bir “abuk kavşak” fotoğrafını alıp sosyal medya hesabından Türkiye’deymiş gibi paylaşıyor. Yalanı ortaya çıkıyor. Hiç umursamıyor. Utanmıyor. (Goebbels’in propaganda tekniklerini kullanmaya devam ediyor.)

Şanlıurfa’da bir gün HDP’liler toplanıp, “SP’li adaylar lehine seçimden çekildik diye açıklama yapıyor. SP’liler HDP’lilere “teşekkür ede ede” bir hal oluyor.

SP’nin ileri gelenleri, gevrek gevrek sırıtarak hala “Biz ittifak mittifak yapmadık” diye yalanı sürdürüyor.

Mersin Toroslar belediye meclis üyelikleri listeleri hazırlanıyor. CHP listesinde iki satırda bir boşluk bırakılıyor. Bilgisayar ile CHP’lilerin isimleri yazılıyor. Sonra liste HDP’ye gönderiliyor. HDP’liler el yazısıyla boşluklara kendi isimlerini yazıyor. Sonra da “HDP ile ittifak mittifak” yok diyerek “Atatürkçü, Kemalist” çevrelere yalan söyleniyor.

“OYUM KÜRDİSTAN’A” DİYEN HDP’LİYE, “BİZE VERECEK DEMEKTİR” DİYEN CHP’Lİ

Kuzey Ege’nin önemli ilçesi Edremit’de çok daha fena bir işe imza attılar. CHP’nin bu dönem aday gösterilmeyen belediye başkanı tarafından Körfez’in demokrafik yapısı değiştirilmişti. Bu değişimin sosyolojik faturaları bir yana siyasi yansımaları meyvelerini veriyor!

CHP’nin Edremit adayı bir programda konuştuktan sonra (Ki A Haber’de izledim. O toplantıda CHP’liler cuma selası ile dalga geçme cüreti bile gösteriyor.) bir iş adamı yanına geliyor.

CHP’li aday, Her halde oyun bize” diyor.

İş adamı, “Yok abi benim oyum Kürdistan’a” diyor.

CHP’li aday anlamıyor. Yanındakine soruyor. “Ne diyor” diye.

Yanındaki CHP’li adayın kulağına eğiliyor, “Kürdistan’a verecekmiş oyunu” diyor.

CHP’li aday “Haaa Bize verecek demektir” diyerek gevrek gevrek gülüyor!

İşin ilginci bu konuşma Gazi Mustafa Kemal’in kalpaklı fotoğrafıyla birleştirilmiş olan Türk Bayrağı’nın altında cereyan ediyor..!

Karmakarışık ittifak”ın tek bir amacı var. O da 31 Mart yerel seçimlerinde Erdoğan’a ve hükümete bir çizik atmak. O çiziği iştahla atmak isteyenlerin “Başka bir Türkiye satın aldığı” artık apaçık ortada.

“Karmakarışık ittifak”ı bir araya getiren iradenin ise yerli olmadığı ne kadar da belli.

Amerika’dan son dönemde yükselen seslere kulak vermek bile bunun için yeterli değil mi?

Bilmem anlatabiliyor muyum?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.