Yazarlar Oltaya takılanlar

Oltaya takılanlar...

Hürol Bilal
Hürol Bilal Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Ankaragücü başkanı ve futbolcuları isyanları oynuyorlar.. Başkent'teki Beşiktaş maçında döktükleri alın teri gasp edilmiş.. Herkesin gördüğü ve yapanın da büyük bir açık yüreklilikle, FAIR PLAY çizgisinde, itiraf ettiği penaltısı verilmemiş!.. Kalbinde insaf duygusu olan bir insan nasıl HAKLISINIZ demez, diyemez!..
Herr Daum "Çok önemli bir maçı kazandık.." diye demeç verirken acaba kara cüppeli birinden aldığı bu Marshall yardımını hiç aklına getirdi mi bilemiyoruz?..
Kazandın mı, yoksa kazandırıldın mı sayın Daum?.. Sen istersen önce bu sorunun cevabını vermeye çalış?..
Kendi aldığın adamları oynattığında tel tel dökülen defansını sabırla seyrederken, Rus milli takımında 55'i aşkın sayıda yer alan Dimitri Khlestov'a haftalardır niye maç kadrosunda yer vermediğini izah et!..
Hep futbolcunun takıma uyum sorunundan bahsederler.. Yabancı bir ülkeye geldi, henüz takıma ısınamadı, bizlere yabancı derler!..
Hani aklıma gelmişken sorayım dedim bir kez Herr Daum!.. Yoksa takıma siz mi henüz uyum sağlıyamadınız?..
Hani Scala'lı günleri, o zaman oynanan güzel futbolu, Barcelona, Fener ve Galatasaray maçlarını hatırladım da birden...
Geldiğiniz günden beri futbol yoksununa dönen Beşiktaş'ı anımsayıverdim.. Kötü bir niyetim varsa namerdim!.. Oltaya takılıverdi sorular ne yaparsın?..
Hele şu Sergen'i izledikçe oltanın ucundakiler bitmek bilmiyor...
Bazı akıl hocalarını dinleyerek kendi öz evladını dışlayan yönetim herhalde şimdi için için kan ağlıyordur ne bileyim?!..
Tek ayağıyla 10 tane Bay çıkaracak bir futbol virtiözüne HAYIR diyenleri acaba şimdi kına yakmaya mı davet etsek, ne dersiniz?..
Yönetim sizi sorunlar çözülsün diye çağırdı. Herr Daum sorun yaratasınız diye değil!.. Fevzi gibi bir yeteneği köreltme gayretinize ne demeli?..
Ali Eren olayında tüm kabahat bu oyuncuda mı?..
Oynamak onların görevi biliyoruz sahaya oyuncuyu oynatabilmek.. Onlara öz güven aşılayıp fizik güçleri yanında mental kapasitelerini de yükselterek yeşil çimenlere sürebilmek!..
Kendinizi şöyle bir sorgulayın bakalım! Herr Daum, hesaplaşın bir kendinizle!..
Aslında en iyisi yönetimin bu soruna el koyması!..
Dilimizde tüy bitti bu takıma bir türlü kadrolu psikolog aldırtamadık..
Bari Daum için çok özel bir psikolog alınsın...
Kendi problemlerini hallederse takımın sorunlarını da giderebilir sanırım!..
Kartal için tek çıkış yolu bu.. Siz ne dersiniz?..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.