|
Arda Güler ipten aldı

EURO 2024'teki ilk sınavımızdan başarıyla çıktık. Kağıt üzerinde grubun en zayıf takımı olan Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden milliler, 6. kez katıldığı turnuvaya ilk kez puan ve galibiyetle başladı.


Türkiye-Gürcistan karşılaşması şu ana kadar oynananlar arasında turnuvanın heyecan dozu en yüksek maçı oldu. 103 atak, 36 şut, 3 direkten dönen top ve 4 gol... Beklenildiği gibi maçta topa sahip olan bizdik. Gürcistan ise savunma yaparak kontra ataklarla boşlukları değerlendirmeye çalıştı. Şampiyonadaki ilk golümüz şık bir vuruşla Mert Müldür'den geldi. Hemen ardından Kenan Yıldız ile bulduğumuz gol maçı koparacakken kalkan ofsayt bayrağı, karşılaşmayı bambaşka bir boyuta taşıdı. Gürcistan, golü bularak direncini artırdı. Dakikalar ilerledikçe ecel terleri döktüğümüz anda Arda Güler sahneye çıktı ve jeneriklik bir gole imza atarak takımımızı adeta ipten aldı. Kerem Aktürkoğlu'nun uzatmalardaki santrası olmayan golü, Signal Iduna Park'ı kırmızı-beyaza bürüyen taraftarlarımızın coşkusunu ikiye katladı.


Sonuç olarak turnuvaya galibiyetle başlamak çok önemliydi. Şimdi rakibimiz grubun favorisi Portekiz. Gürcistan karşısında büyük sıkıntıya neden olan savunmamıza Montella'nın acilen bir çözüm bulması gerekiyor. Çünkü bu basit hatalar Portekiz ve Çekya'ya karşı da devam ederse faturası bize ağır olur.

#EURO 2024
#A Milli Takım
#Vincenzo Montella
1 month ago
Arda Güler ipten aldı
Derecelendirme kuruluşlarının notları
Toplu sözleşme ikramiyesinde ısrar edilen düzenleme AYM’den tekrar döner
Günümüze, yarınımıza doğru, küçük bir tarih turu
Gazze aynası; Gazze direnişi ve Batı’nın çöküşünü görecek göz, okuyacak zihin inşa ediyor
Crowdstrike ve milli teknoloji hamlesi tartışmaları