Yazarlar ABD"nin namı hesabına

ABD"nin namı hesabına!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

İstanbul Baronları''nın nüfuzu altındaki Taraf gazetesinin 8 Eylül 2014 tarihli manşeti, ABD hesabına iliştirilmişliğin çarpıcı örneklerinden birisiydi.

Paralel Yapı destekli gazetedeki ''Eksen Uyarısı'' başlığının altında şu satırlar okunuyordu:

''Erdoğan''la Galler''de yaptığı görüşmeye IŞİD dosyası ile gelen Obama ''Ortadoğu''daki politik çizginizi NATO-ABD çizgisinde görmek istiyoruz dedi.''

*

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Taraf''ın manşeti hakkında bir açıklama yaptı ve ''Erdoğan ile Obama arasında NATO Zirvesi''nde gerçekleştirilen ikili görüşmenin içeriğine ilişkin hayal mahsulü ifadelere yer verilmiştir'' dedi...

Taraf mı, bu manşetiyle Türkiye''nin ABD ekseninden çıkmış olmasından duyduğu ''rahatsızlığı'' bir defa daha dışa vurmuş oluyor!

Demek ki neymiş? Aslında, Ankara''ya ''Eksen Uyarısı'' yapan ''ABD Yandaşı'' Taraf''mış!

-Ecnebi Taraf''ın üfürükçülüğüne bir halka daha eklenmiş oldu.

*

Ankara''nın, son 8 yıl itibarıyla Washington ile müttefik olmadığını, bağımsız stratejik kimliğini kazandığını her bir vesile ile vurguluyorum...

Varsayalım, Obama o manşetteki gibi ''Eksen Uyarısı''nda bulunsaydı; ne mi olurdu?

-Cumhurbaşkanı''ndan hak ettiği karşılığı alırdı!

Erdoğan''ın ABD''ye ''İnceldiği yerden kopsun!'' diye seslendiği hadiseleri hatırlamak bile yeterlidir.

*

İstanbul Baronları''nın nüfuzu altındaki bir başka ''iliştirilmiş'' gazete ise Ecnebi Cumhuriyet''tir...

Amerikancılığı, İsrailciliği ''Ulusalcı'' maskesiyle icra eder!

Cumhuriyet gazetesinin dünkü nüshasını da ''ABD yandaşlığının çarpıcı bir numunesi'' olarak saklayacağım.

O manşette şunlar yazılı:

''Obama stratejik IŞİD hedeflerini hem Irak''ta, hem Suriye''de havadan vuracak: ABD, Suriye''yi de bombalayacak''

Washington ağzıyla konuşan Cumhuriyet, ABD Suriye''yi vuracak derken ABD''nin neden Beşşar''ı vurmadığını da bize bir izah ediverse ya?

-Edemez ve illüzyonu sürdürür!

Cumhuriyet''in dünkü manşetindeki kutuda yer alan bir başlık gazetenin iliştirilmişliğini açık eden bir örnek olarak fena halde sırıtıyordu!

-Türkiye IŞİD Meselesi''nde Olağan Şüpheli!

Amerikancı Cumhuriyet''in sarıldığı bu laf kime ait?

-ABD Kongresi''nin Dışişleri alt komitesindeki Florida''dan ''Cumhuriyetçi'' Temsilciler Meclisi üyesi Ron De Santis adlı ''zurnanın son deliğine!''

Türkiye''ye IŞİD çamuru atmaya yeltenenler...

Rusya''ya sığınan NSA ve CIA''in şu eski ajanı Edward Snowden''ın ''IŞİD''i CIA, MOSSAD ve MI6 birlikte kurdu'' şeklindeki ifşaatına gözlerini neden fal taşı gibi kapatıyorlar?

-IŞİD''in kuruluşundaki rolü ve sağladığı silah desteğine karşılık; ABD, İsrail ve İngiltere neden asla olağan şüpheli olmuyor da, Türkiye''ye iftira atılıyor?

-Cumhuriyet''in bu soruya da verebileceği bir cevap yok!

*

Dün, Kurgusal 11 Eylül''ün 13. Yıldönümüydü.

Derin Baronlar''ın Cumhuriyet''i, Taraf''ı, Doğan Medyası ve de Paralel Medya''sı, 11 Eylül''ün perde arkasında ABD derin devletinin olduğu gerçeğiyle neden yüzleşemiyorlar ve dahi yüzleşemezler?

El Kaide, CIA Operasyonu''nun kod adı olarak inşa edilmiş bir terör örgütüdür...

Derin Baronlar''ın nüfuzu altındaki medya, bu kapı gibi gerçekle de asla yüzleşemez!

Kurgusal 11 Eylül, ABD''nin önce Afganistan''a sonra da kitle imha yalanları ve Saddam Hüseyin-El Kaide bağlantısı yalanıyla Irak''a çökmesine zemin hazırlamıştı!

ABD bu kez de -El Kaide örneğindeki gibi, ''inşa ettiği, besleyip büyüttüğü'' IŞİD''i...

Son tahlilde hedefe koyup, yeniden Irak''a ve bölgeye çökmeye dayalı bir operasyonun planlarını yapıyor!

Üstelik 11 Eylül''ün yıldönümünde!

Ankara karşıtı, Washington yanlısı Cumhuriyet gazetesi de, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry gibi çizmelerini giymiş durumda:

-Yok, Beşşar Esad''a karşı giyiyor değiller!!!

*

Bağdat''a sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren John Kerry ise çelik yelekli:

ABD''nin Irak''taki yenilgisini anlatmaya yarayan bir simge olarak da bakılabilir, John Kerry''nin çelik yelekli resmine!

*

Yeni Şafak''ta ''Türkiye Oyuna Gelmez'' manşeti vardı, dün: ''ABD''nin başını çektiği koalisyonun Türkiye''yi IŞİD''e karşı kara harekâtına dâhil etme planı masaya yatırıldı. Güvenlik Zirvesi''nde kara ve hava harekâtına kesinlikle katılmama kararı alındı'' deniliyordu.

Ecnebi Cumhuriyet ise dünkü manşetiyle aslında Ankara''ya ''Neden ABD''nin planlarına uymuyorsunuz?'' demeye çalışıyordu. Washington namı hesabına ''baskı'' kurabilme peşindeydi!

Final: ''Türkiye''nin Ortadoğu bataklığında ne işi var?'' diyerek Batı Kulübü''nün dublajcılığını yapan içerideki Etki Ajanları...

''ABD''nin Ortadoğu''da ne işi var?'' diye asla sormadıkları gibi, Washington''ın bir defa daha Irak''a ve bölgeye çökme planlarını destekliyorlar!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.