Yazarlar Şapka düştü, Atını Vuran Kovboy göründü

Şapka düştü, “Atını Vuran Kovboy” göründü!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Evvela, şu habere bir bakalım: Los Angeles’ta koronavirüse yakalanan on yedi yaşındaki bir genç, “sağlık sigortası olmadığı” gerekçesiyle acil bakım kliniğine alınmadı, tedavisi reddedildi ve hayatını kaybetti.

Sarı Kovboy’un ülkesinde koronavirüsten ölen ilk genç olduğuna dikkat çekilen bir Amerikalıdan bahsediyoruz!

***

Bir başka habere göre ise “Koronavirüs salgını ile mücadelede çaresiz kalan ABD, yabancı doktor arıyor!”

Şu Duvarcı Trump’ın ABD’sine bakınız, ne hale geldi!

***

Ertuğrul ile Sedat’ın, Nafiz John ile Taha’nın…

Kemal ile Ünal’ın, Maaile Barlas’ların “Sevgili Amerikası”dır, bu!

***

150 bine yaklaşan koronavirüs vakası ile ABD dünyada açık ara” ilk sırada: İtalya, İspanya ve Çin’e fark atıyor!

Başlangıçta korona salgınını hafife alan, hatta “Bu salgının, Demokratların uydurduğu asılsız bir haber olduğunu” söyleyen düzenbazın önde gideni Trump’ın ABD’sinde, koronavirüsten ölenlerin sayısı 2500’e dayanmış durumda…

“Finans dünyasının kalbi” New York ise korona felaketinin merkezi haline geldi…

ABD’de tespit edilen vakaların “yarısına yakını” New York’ta!

NEREDEN NEREYE?

Şimdi de, “ABD için dehşet vaktini” işaretleyen son haberlere bir göz atalım…

ABD’deki Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Doktor Anthony Fauci, “Şu an gördüğümüz tabloya bakarak, ölü sayısının 100 bin ila 200 bin arasında olabileceğini söyleyebilirim ama net değil” dedi!

Hemen ardından, Beyaz Saray’da oturan Sarı Kovboy Donald “ölüm oranlarının beklenenden fazla olacağına” dikkat çekerek “Eğer 100 bin ile 200 bin insan ölürse, bu sayı iyi iş çıkarmışız demektir” diye konuştu!

Hangi, Trump bu?

“Bu korona salgını, Demokratların uydurduğu bir haber” açıklamasından kısa bir süre sonrasında “Yaptıklarımız sebebiyle, virüs salgınında Amerikan halkına yönelik risk çok düşük” diye “mabadından konuşan” Sahtekâr Trump’tan söz ediyoruz!

VAHŞİ BATI’DAKİ KOVBOYLARDAN FARKI YOK

Haydut Devlet’in Başı Donald Trump’ın darbe girişimiyle devirmeye çalıştığı Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, koronavirüs salgınına karşı kurulan komisyon toplantısında konuşurken “Irkçı kovboylar gibi başıma ödül koydular” dedi!

“Yakalanması veya tutuklanması için ABD’nin başına 15 milyon dolar ödül koyma” haydutluğuna ilişkindi, Maduro’nun bu sözleri…

Venezula Devlet Başkanı, “Trump Hükümetinin aşırı derecede bağnaz, bayağı ve sefil bir hareketle bir dizi sahte suçlama başlattığını” söyledi.

***

CIA’in darbe girişimi berhava olunca, bu defa da “Wanted” afişiyle Vahşi Batı yöntemine başvuruyor, Kahpe ABD…

Sam Amca’sının Venezuela’daki darbe girişimi başarısızlığa uğradığı için büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Ertuğrul’giller Familyasının baş tacı yaptığı, yere göğe sığdıramadığı şu “Amerikan Demokrasisi” aslında tam da budur!

Yani? Vahşi Batı yöntemleriyle, Küresel Mafya metotlarıyla çalışan Tırışkadan Nağme bir Amerikan Demokrasisi!

***

Kaderin cilvesine bakar mısınız?

Maduro’yu darbeyle deviremeyen Haydut Trump koronavirüs belasıyla “yedi yirmi dört” titriyor!

BİR DE “SARI OĞLAN” BORİS VAR

Atlantik’in Öte Tarafında Sarı Kovboy’un vaziyeti böyleyken, Londra: Downing Street On Numara’da oturan “Sarı Oğlan” ise koranvirüse yakalandı…

“Sürü Bağışıklığı” yöntemini ileri süren, böylece ülkesinin korona salgınından yırtacağını hesaplayan D-İngiltere’nin Başbakanı Ahmak Boris...

İşbu iddiasından çabuk vazgeçti; amma velakin radara yakalanmaktan kurtulamadı!

Boris Johnson’ın İngiltere’sinde, toplam korona vakası Yirmi Bine, hayatını kaybedenlerin sayısı da Bin Üç Yüze yaklaştı.

İngiltere’deki Ulusal Sağlık Direktörü Yardımcısı Doktor Jenny Harries, “Durumun giderek daha da kötüleşeceğini ve hayatın normale dönmesinin altı ayı bulabileceğini” söylüyor!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.