Dünya Afganistanda Fahreddin Paşa fotoğraf sergisiyle anıldı

Afganistan'da Fahreddin Paşa fotoğraf sergisiyle anıldı

Türkiye'nin Afganistan'a gönderdiği ilk büyükelçi olan Fahreddin Paşa, doğumunun 120. yıl dönümünde açılan fotoğraf sergisiyle anıldı.

Haber Merkezi AA
Fahreddin Paşa
Fahreddin Paşa
Fahreddin Paşa
Fahreddin Paşa

Türkiye'nin Afganistan'a gönderdiği ilk büyükelçi olan Fahreddin Paşa, doğumunun 120. yıl dönümü nedeniyle açılan fotoğraf sergisiyle anıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ülkenin batısındaki Herat kentinde açılan sergiye halk yoğun ilgi gösterdi.

Serginin açılışında konuşan TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar, böyle bir sergi açmadaki amaçlarının Türkiye'nin Afganistan'daki ilk büyükelçisi Fahreddin Paşa'yı daha iyi tanıtmak olduğunu söyledi.

Afganistan ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkileri güçlendirmek istediklerini kaydeden Çınar, TİKA olarak benzeri kültürel faaliyetleri sürdüreceklerini vurguladı.

Çınar, sergide Fahreddin Paşa'nın 100 fotoğrafının yer aldığını belirtti.

Herat Kültür Müdürlüğü Sanat ve Kültürü Amiri Cavid Zargam da böyle sergilerin sayısının artmasını istediklerini, böylece Afgan halkının Türk kültürü ve tarihini yakından tanıyacağını aktardı.

Sergi yarın akşama kadar gezilebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.