Dünya CNN Yunanistan Başbakanı Miçotakis konuşurken ekrana Yunan Sahil Güvenliğinin göçmenleri geri ittiği görüntüleri yansıttı

CNN Yunanistan Başbakanı Miçotakis konuşurken ekrana Yunan Sahil Güvenliği'nin göçmenleri geri ittiği görüntüleri yansıttı

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, CNN canlı yayınına katılarak göçmenler konusunda yine Türkiye'yi suçladı. Miçotakis, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşündüklerinin karşısındayım." diyerek Türkiye'nin uluslararası hukuka uymadığını öne sürdü. Miçotakis'in konuşması sırasında, Yunan Sahil Güvenliği'nin göçmenleri geri ittiği, Türk Sahil Güvenliği'nin ise ölüme itilen göçmenleri kurtardığı anlar ekrana yansıdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
CNN Yunanistan Başbakanı Miçotakis konuşurken ekrana Yunan Sahil Güvenliğinin göçmenleri geri ittiği görüntüleri yansıttı
CNN Kiryakos Miçotakis konuşurken geri itilen göçmenleri gösterdi

Yunanistan, sığınmacılara yönelik insanlık dışı muamele sergilemeye devam ederken Yunan Başbakan Kiryakos Miçotakis, katıldığı canlı yayında bir kez daha Türkiye'ye suçlamalarada bulundu.

TÜRKİYE'NİN ULUSLARARASI HUKUKA UYMADIĞINI İDDİA ETTİ

CNN International'da Ege ve Akdeniz'de yaşanan gerilime ilişkin konuşan Miçotakis, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşündüklerinin karşısındayım." diyerek Türkiye'nin uluslararası hukuka uymadığını öne sürdü.

YUNANİSTAN İTTİ TÜRKİYE KURTARDI

Miçotakis'in konuşması sırasında ekrana, Yunan Sahil Güvenliğinin göçmenleri geri ittiği, Türk Sahil Güvenliği'nin ise ölüme itilen göçmenleri kurtardığı anlar yansıdı.

Miçotakis göçmenler için Türkiye'yi suçlarken ekrana Yunan Sahil Güvenliği'nin göçmenleri geri ittiği görüntüler yansıdı
OYNAT 01:08
Miçotakis göçmenler için Türkiye'yi suçlarken ekrana Yunan Sahil Güvenliği'nin göçmenleri geri ittiği görüntüler yansıdı
Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, CNN canlı yayınına katılarak göçmenler konusunda yine Türkiye'yi suçladı. Miçotakis'in konuşması sırasında ekrana, Yunan Sahil Güvenliğinin göçmenleri geri ittiği, Türk Sahil Güvenliği'nin ise itilen göçmenleri kurtardığı anlar yansıdı.


Yunan spiker Theodoratos'tan ülkesini kızdıracak açıklama: Türkler her zaman bizden daha güçlüydüler
DÜNYA
Yunan spiker Theodoratos'tan ülkesini kızdıracak açıklama: Türkler her zaman bizden daha güçlüydüler
Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu
Dünya

Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu

Bangladeş Dışişleri Bakanı AK Abdul Momen, küçük çaplı olsa da bunun, Bangladeş ile sorumluluk alan diğer ülkeler için iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. İlk aşamada yerleştirilmesi planlanan 62 Arakanlı mülteciden 24'ünün ABD'ye uçtuğunu aktaran Momen, "Yaklaşık 2 yıl önce ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a bazı Arakanlı Müslümanların ABD'ye ve diğer gelişmiş ülkelere yerleştirilmesini talep etmiştim. Bu, şimdi başladı ve bu daha başlangıç." ifadesini kullandı.
Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı
Gündem

Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'de, Türkiye'ye F16 satışına kısıtlayıcı koşullar getiren maddelerin 2023 savunma bütçesini de içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının son halinden çıkarılmasına ilişkin, "Olumlu yaklaşımlara bağlı olarak artık ABD tarafından olumlu ve somut adımlar bekliyoruz. Bir an önce bu sürecin olumlu ve süratli bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz." dedi.

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı
Spor

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı

Hollanda'nın Fortuna Sittard takımında forma giyen milli futbolcu Burak Yılmaz, kariyerinin son bölümünde teknik direktörlük için hazırlandığını söyledi. Futbolu Fortuna'da bırakacağını açıklayan Yılmaz, "Bu kesinlikle net. O yüzden boşu boşuna 'Burak Adana Demirspor'a veya Beşiktaş'a dönüyor' haberleri yapmayın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.