Dünya İsrailde açık havada maske artık zorunlu değil

İsrail'de açık havada maske artık zorunlu değil

9 milyon nüfusa sahip İsrail'de, 5 milyonu aşkın kişinin aşılanması üzerine maske kullanımıyla ilgili yeni karar alındı. İsrail'de açık havada maske takmak artık zorunlu olmayacak. Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu ise uygulanmaya devam edecek.

Haber Merkezi Diğer
İsrailde açık havada maske artık zorunlu değil
İsrail

İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, perşembe günü yaptığı yazılı açıklamayla, açık havada maske takma zorunluluğunun pazar gününden itibaren kaldırılacağını duyurmuştu.

Kapalı mekanlarda devam edecek

İsrail'de, bugün itibariyle bu zorunluluk kalktı. Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu ise uygulanmaya devam edecek.

5 milyondan fazla kişi aşılandı

9 milyon nüfusa sahip İsrail'de, 5 milyonu aşkın kişiye koronavirüs aşısının iki dozu da yapıldı. Günlük vaka sayıları son günlerde 200'lerin altına indi.

İsrail'de normalleşme adımı: Açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor
KORONAVİRÜS
İsrail'de normalleşme adımı: Açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor
Abone Ol Google News
PKK’nın Suriye’deki 1 numarası öldürüldü: Büyük operasyonu Erdoğan duyurdu
Gündem

PKK’nın Suriye’deki 1 numarası öldürüldü: Büyük operasyonu Erdoğan duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın Suriye genel sorumlusu Sofi Nurettin kod isimli terörist Irak’ın kuzeyinde etkisiz hale getirilmiştir” diyerek MİT ve TSK’nın imza attığı çok önemli bir operasyonu duyurdu. Bugüne kadar askeri kanatta öldürülen en üst düzey terörist olan Sofi Nurettin, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında askerlere yapılan pek çok saldırının sorumlusuydu. Sofi Nurettin son olarak Gara’da 13 vatandaşımızın şehit edilmesi talimatını vermişti.
Hala çetelerden medet umuyorlar
Gündem

Hala çetelerden medet umuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çete lideri Sedat Peker üzerinden siyaset yapan muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, "En büyük üzüntümüz, ülkemizde hala çetelerden medet umacak kadar zavallılaşan, küçülen haysiyet fukarası kişiliklerin olduğunu görmektir. Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz. " diye konuştu.
HDP’ye hangi bakanlığıvereceksiniz?
Gündem

HDP’ye hangi bakanlığı vereceksiniz?

2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri için HDP’den destek isteyen CHP, bunun karşılığında bakanlık vadetti. Hangi bakanlıkların pazarlık konusu olduğu merak ediliyor. CHP’li Dursun Çiçek’in, “sicili temiz” HDP’lilere 1-2 bakanlık verileceği açıklamasından sonra Gürsel Tekin, “Neden olmasın” diyerek topa girdi. AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, “Hangi bakanlıkları vermeyi düşünüyorlar, bunu da açıkça beyan etsinler. Milli Savunma mı, İçişleri mi?” diye sordu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.