Dünya Mısırda cunta yağmalıyor

Mısır'da cunta 'yağmalıyor'

Mısır'da cunta rejimi tarafından, Ocak 2014'ten bu yana Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) mensup bin 345 kişinin mal varlığına el koyulduğu açıklandı.

Haber Merkezi AA
İhvan'ın mal varlığının idaresiyle sorumlu hükümet komisyonu başkanı İzzet Hamis, Adalet Bakanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında, birçok eksende kararlar aldıklarını ve bunun mal varlıklarına el konulmasını da kapsadığını söyledi.

İhvan'ın bin 345 üyesinin mal varlığına el koyulduğunu belirten Hamis, "El konulması durumu, menkul ve gayrimenkul mal varlıklarını banka hesaplarını kapsıyor. El konulan mal varlıkları arasındaki 103 okulun yönetimi komisyonun gözetiminde Eğitim ve Öğretim Bakanlığı'na bırakıldı" dedi.

Hamis, şimdiye kadar İhvan mensuplarına ait 50 hastahaneye, yüzlerce şirkete, sivil toplum kuruluşuna, İhvan'a ait yüzlerce merkeze, araca ve geniş arazilere el konulduğunu kaydetti.

Mısır'da askeri darbenin ardından Eylül 2013'te İhvan kapatılmıştı. İhvan'ın terör örgütü ilan edilmesinin ardından Ocak 2014'te ise hükümet kararıyla İhvan'ın mal varlıklarının idaresi için bir komisyon kurulmuştu.
Abone Ol Google News
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 8 Mart'ta 'kadına şiddetle mücadele' mesajı
Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 8 Mart'ta 'kadına şiddetle mücadele' mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı yayınladı. Soylu, yayımladığı mesajında tarihte Türk kadınına verilen değerin önemine işaret etti. Ayrıca kadına şiddetle mücadele konusunda alınan tedbirlerin de altını çizen Soylu, "Verdiğimiz mücadelenin başarı getireceğine inanıyoruz" dedi.
250 milyon yıllık geçmişi var: Mersin balığının 3 türü tükendi, kalan 3 türü ise kırmızı listede
Gündem

250 milyon yıllık geçmişi var: Mersin balığının 3 türü tükendi, kalan 3 türü ise kırmızı listede

Nesli tükenmekte olan ve yumurtalarının yaban mersininin meyvelerine benzemesinden dolayı Mersin balığı olarak adlandırılan balık türü korunmaya ve gelecek nesillere aktarılmaya çalışılıyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlker Zeki Kurtoğlu, Karadeniz’in doğal balık türlerinden olan Mersin balığının 250 milyon yıllık geçmişi olan bir balık türü olduğunu ve görünen 6 türünden 3’ünün neslinin tükendiğini, diğer 3 türün ise kırmızı listede olduğunu söyledi.
Hayatında hiç alkol almadı kolonya yüzünden ehliyetine el konuldu: Aldığı raporla alkolsüz olduğunu ispatladı
Hayat

Hayatında hiç alkol almadı kolonya yüzünden ehliyetine el konuldu: Aldığı raporla alkolsüz olduğunu ispatladı

Hayatında hiç alkol almadığını iddia eden Adıyamanlı Ahmet Savaş, trafik uygulamasında 2.28 promil alkollü çıktı. Ehliyetine 6 aylığına el konulan Savaş, hastaneden aldığı rapor ile alkol kullanmadığını kanıtladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.