Dünya Norveçten Türkiyeye iade edilecek teröristlerle ilgili skandal açıklama

Norveç'ten Türkiye'ye iade edilecek teröristlerle ilgili skandal açıklama

Norveç Göçmenler Ofisi Sığınmacı Bölüm Şefi Line Zahl Kvakland, Klassekampen gazetesine yaptığı açıklamada, İsveç'in Türkiye'ye teslim etmeye hazırlandığı terör örgütü üyelerinin, Norveç'e sığınma başvurusu yaptıkları taktirde, başvurularının kabul edilip, olağan şekilde inceleneceğini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Norveçten Türkiyeye iade edilecek teröristlerle ilgili skandal açıklama
NorveçTürkiye'ye iade edilecek teröristlere kucak açtı

İsveç'in Türkiye'ye teslim etmeye hazırlandığı terör örgütü üyelerinin Norveç'e sığınma başvurusunda bulunabileceği öne sürüldü.

Norveç'e sığınma başvurusu iddiasına ilişkin, Uluslararası Hukuk ve Mülteci Uzmanı Profesör Terje Einarsen, bunun zor bir uygulama olduğunu ve Türkiye'nin bu duruma şiddetle karşı çıkacağını aktardı.

İsveç'in NATO üyeliği ön koşulu için Türkiye ile yaptığı anlaşmayı hatırlatan Einarsen, bu anlaşmanın bütün NATO ülkelerini kapsadığını vurguladı.

Öte yandan, NATO'ya üyelik başvurusunda bulunan Finlandiya ve İsveç ile Türkiye arasında, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Zirvesi'nde Türkiye'nin endişelerini gidermeye yönelik üçlü muhtıra imzalanmıştı.

PKK’lı İsveç vekili, dört teröristin Türkiye’ye iade edildiğini söyledi: Hükümete güvenim kalmadı
DÜNYA
PKK’lı İsveç vekili, dört teröristin Türkiye’ye iade edildiğini söyledi: Hükümete güvenim kalmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç söz verdi 73 teröristi iade edecek
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç söz verdi 73 teröristi iade edecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.