Dünya Putin Adaylık konusunda henüz karar vermedim

Putin: Adaylık konusunda henüz karar vermedim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde 2024 yılında yapılması planlanan seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı konusunda henüz karar vermediğini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Putin: Adaylık konusunda henüz karar vermedim
​Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, VTB Capital Bankasının "Rusya Çağırıyor" başlıklı forumuna telekonferans yoluyla katıldı.

Rusya’daki ekonomik durum, koronavirüs salgını ve bölgesel konularla ilgili görüşlerini aktaran Putin, 2024 yılında Rusya’da yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili soruyu da yanıtladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin, Joe Biden’ın bir sonraki ABD başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklamasını değerlendiren Putin, "Bunun doğru bir karar olduğunu düşünüyorum" dedi. Yine aynı yılda Rusya’daki seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili soruya cevap veren Putin, "Gelecekten ne istersiniz? Vaat ettiğiniz, ülkenizin kalkınması için koyduğunuz hedefleri uygulamak istersiniz. Genç, yetenekli ve vatansever gençlerin siyaset, ekonomi, iş dünyası ve sanat gibi birçok alanda olmasını isterim. Rusya’nın geleceğinde böyle bir sorun olacağına dair kaygım yok. Planlarıma gelince, buradaki püf nokta Anayasaya göre yeni dönemde seçimlere katılma hakkım var. Buna henüz karar vermedim" ifadelerini kullandı.

"Batılı ülkeler Afganistan’dan ders çıkarmadı"

Afganistan’da yaşanan sürece dair isim vermeden başta ABD olmak üzere Batılı ülkeleri eleştiren Putin, “Bir yandan birçok ortağımızın ’Evet, yanıldık, Afganistan’da bu politikaları sürdürmek mümkün değildi’ dediğini görüyoruz. Ama dünyanın diğer bölgelerinde de bu şekilde davranmaya devam ediyorlar. Ne yazık ki bu zor Afganistan örneğinden hiç ders çıkarmıyorlar" dedi. Afganistan’daki geçiş sürecinde ülkeye destek olunması gerektiğini savunan Putin öncelikle Afganistan’a ait bloke edilen paraların serbest bırakılması gerektiğini söyleyerek, "Afgan halkına yardım etmek gerekiyor, en azından ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin bankalarında tutulan Afgan parasının blokesini kaldırmak gerekiyor" diyerek net mesaj verdi.

Putin, Aliyev ve Paşinyan'ın Soçi zirvesi sona erdi: Sınır hatlarının belirlenmesi konusunda anlaşıldı
DÜNYA
Putin, Aliyev ve Paşinyan'ın Soçi zirvesi sona erdi: Sınır hatlarının belirlenmesi konusunda anlaşıldı

Putin 'burnundan' da aşılandı: Bizzat kendi üzerinde test ettiğini açıkladı
FOTOĞRAF 8
Title
Koronavirüs kabusunun ağır seyrettiği ülkelerin başında Rusya geliyor.
Title
Moskova'da kapanma tedbirleri uygulanırken Putin aşılama çalışmalarına destek vermek için koordinasyon toplantılarına katılıyor.
Title
Sputnik Light ile üçüncü \"takviye\" aşısı yaptıran Putin, bir de burnundan sprey aşı yaptırdığını açıkladı.
Title
Moskova'da Kovid-19 koordinasyon toplantısında konuşan Putin \"Sputnik Light\" aşı yaptırmasının ertesi günü burun aşısını (nazal aşı) bizzat kendi üzerinde test ettiğini söyledi.
Title
Putin, iki uygulamanın ardından bugün spor yaptığını anlattı.<br><br><br>
Title
Putin, sprey formundaki nazal aşıyı uygulama deneyinde gönüllü olmak istediğini söylemişti.
Title
Rusya, Sputnik V aşısını burun spreyi olarak yetişkin gönüllüler üzerinde deneyeceğini açıklamıştı.
Title
Burun spreyi, iki doz şeklinde uygulanacak.
Putin 'burnundan' da aşılandı: Bizzat kendi üzerinde test ettiğini açıkladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı Sputnik Light ile üçüncü "takviye" aşısı yaptırmasının ardından bir de burnundan sprey aşı yaptırdığını açıkladı.

Putin: Filistin sorunu iki bağımsız devlet temelinde çözülmeli
DÜNYA
Putin: Filistin sorunu iki bağımsız devlet temelinde çözülmeli

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.