Ekonomi Fransada grev nedeniyle istasyonlar yakıtsız kaldı

Fransa'da grev nedeniyle istasyonlar yakıtsız kaldı

Fransa'da pazartesi gününden beri grev yapan yakıt taşıyıcıları, birçok benzin istasyonunun yakıtsız kalmasına sebep oldu.

Haber Merkezi IHA
Fransada grev nedeniyle istasyonlar yakıtsız kaldı
Fransa'da akaryakıt taşıyan kamyoncular grevde.

Fransa'da grev devam ettikçe yakıt problemi de artıyor. Tehlikeli madde taşıyan görevliler grevlerinin 6. gününde. Yüzlerce istasyon yakıtsız kalmış durumdayken grev yapan çalışanlar talepleri karşılanmadıkça greve devam edeceklerini açıkladı.

İşçi sendikası CGT'nin eylemleri devam ediyor.
İşçi sendikası CGT'nin eylemleri devam ediyor.

İşçi sendikası CGT'nin talebi tehlikeli madde taşıyan kamyon şoförlerinin günde 10 saatten fazla çalışmamaları, her sömestr sağlık kontrolünden geçmeleri, en az saatte 14 euro maaş ve 13. ay primi olarak ek maaş almaları. CGT ayrıca patronlardan ve hükümetten en yakın zamanda anlaşmalara başlamayı talep etti.

Paris başta olmak üzere, kriz tüm Fransa'da yayılıyor.
Paris başta olmak üzere, kriz tüm Fransa'da yayılıyor.

Öte yandan, elde edilen son bilgilere göre, 630 istasyon yakıt kıtlığından etkilenirken, 252 istasyon tamamen yakıtsız kaldı. Tüketicilere internet üzerinden bir harita ile nerelerde yakıt bittiği gösterilerek tüketicinin grevlerden en az şekilde etkilenmesi bekleniyor.

Daha önceki grevlerde Fransa'da yakıt krizi yaşanmış, tüketiciler saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalmıştı.

Fransa'dan Lübnan ordusuna askeri yardım

Macron ve Putin'in gündemi Suriye

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.