|

Geleceğin mühendislerine İSKİD yol gösteriyor

İSKİD ve üyeleri, makine mühendisliği öğrencilerine yönelik en geniş katılımlı etkinliği ile Türkiye İklimlendirme Sektörünün gelecekteki meslektaşlarıyla buluşuyor.

Yeni Şafak
12:04 - 13/10/2017 пятница
Güncelleme: 12:19 - 13/10/2017 пятница
Yeni Şafak
İSKİD, iklimlendirme sektörünü Mühendislik Fakülteleri ile buluşturuyor.
İSKİD, iklimlendirme sektörünü Mühendislik Fakülteleri ile buluşturuyor.

Türkiye iklimlendirme Sektörünün geleceğine yön verecek nitelikli iş gücünü ve bu gücün sürdürülebilirliğini sağlamak, geleceğin makine mühendislerine, iklimlendirme sektörünü “parlak bir kariyer fırsatı” olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğin ikinci durağı İzmir’de, 17 mühendislik fakültesinden yaklaşık 700 öğrencinin etkinliğe katılması bekleniyor.

Etkinliğe 9 Eylül Üniversitesi Makine ve Endüstri, Ege Üniversitesi Makine, İzmir Ekonomi Üniversitesi Makine ve Endüstri, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Makine ve Enerji Sistemleri, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Makine, Yaşar Üniversitesi Makine ve Enerji Sistemleri, Celal Bayar Üniversitesi Makine ve Endüstri; Adnan Menderes Üniversitesi Makine, Balıkesir Üniversitesi Makine ve Endüstri, Uşak Üniversitesi Makine ve Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri katılım sağlayacaklar.

  • Etkinliğe katılan öğrenciler, İSKİD üyelerinin stantlarını gezerek firmalar ve istihdam olanakları hakkında bilgi alabilecek, iş ve staj başvurularında bulunabilecekler.

Öğleden sonra başlayacak seminer bölümünde Moderatör Yavuz SEÇKİN’in eğlenceli show ve sunumunun ardından İSKİD Başkanı Sayın Taner YÖNET, sektörün dünü, bugünü ve geleceği hakkında bilgi verecek.

Yönet’ten sonra sırasıyla söz alacak Prof. Dr. Yunus Ali Çengel “İklimlendirme Sektöründe Inovasyon”, GMD Mühendislik’ten Orhan GÜRSON “İklimlendirme Sektöründe Tasarımcı Olmak”, EKE AŞ’den Hakan Bulgun “Mekanik Tesisat Proje Uygulamaları” konularında öğrencilere yol gösterecekler.

Seminerin ikinci bölümünde sektörün önde gelen firmalarından ALDAĞ AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rebii Muslihuddin DAĞOĞLU, Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali AKTAŞ ve Bosch Termoteknik İnsan Kaynakları Sorumlusu Tuğçe Öz söz alarak firmaları ve istihdam olanakları hakkında bilgiler sunacaklar.

  • Etkinlik süresince öğrenciler, #iskidizmirde hashtag ile Tweet Wall üzerinden seminere inter aktif katılım sağlayarak görüş ve sorularını paylaşabilecekler. Ayrıca etkinlik, verilecek link üzerinden canlı olarak izlenebilecek.
#​İSKİD
#İklimlendirme sektörünü
#Mühendislik fakülteleri
7 лет назад