Ekonomi Halkbanktan döviz kuru açıklaması

Halkbank'tan 'döviz kuru' açıklaması

Halkbank'tan dün akşam saatlerinde döviz kurları sistemine yansıtılan düşüşle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada döviz kurlarındaki düşüşün sistem hatasından kaynaklandığı vurgulanırken, yapılan işlemlere ise derhal müdahale edilerek gereken tedbirlerin alındığı ifade edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Halkbank
​Halkbank

Halkbank'ın internet sitesinde dün akşam saatlerinde döviz kurlarında hatalı rakamlar yer aldı, dolar 3.72'yi euro ise 4.32'yi gösterdi.

Banka'dan yapılan açıklamada bunun bir sistem hatası olduğu belirtildi. Halkbank hata esnasında kısıtlı da olsa alım-satım işlemi yapıldığını ve söz konusu işlemlere derhal müdahale edildiğini duyurdu.

Halkbank'ın internet sitesinden yapılan açıklamada konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı:

"Bankamız internet sitesinde, gerek bilgilendirme amaçlı gerekse alım-satıma esas olarak yayınlanan döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan dış kaynaklı 3. parti bir yazılımda meydana gelen sistemsel ve operasyonel bir hata nedeniyle, 31 Ağustos 2018 günü akşamı piyasa kapanışı sonrasında, kısa bir süre için, Bankamız döviz kurları olması gerekenden farklı olarak yayınlanmış ve internet şubesi üzerinden hatalı kur seviyelerinden kısıtlı sayıda işlem yapılabilmiştir. Söz konusu işlemlere derhal müdahale edilerek, müşterilerimizin ve Bankamızın zararına hiçbir şekilde sebebiyet verilmemiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirler alınmış olup, kontrol süreçleri sonrasında sistemimiz normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine tekrar açılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Erdoğan'ın tavsiyesiyle bir ilki gerçekleştirdi
EKONOMİ
Erdoğan'ın tavsiyesiyle bir ilki gerçekleştirdi

Bayramda kartla 6 milyar lira harcadık
EKONOMİ
Bayramda kartla 6 milyar lira harcadık

KOBİ’lere 10 milyarlık yeni nefes
EKONOMİ
KOBİ’lere 10 milyarlık yeni nefes

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.